21.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
254, pašlaik vēro: 10.

» SākumlapaRenovācijas darbi Raiskuma kapos pabeigti

 

Pabeigti šī gada sākumā Raiskuma kapos uzsāktie renovācijas darbi, kas tika veikti, lai saglabātu un labiekārtotu gan Raiskuma kapličas ēku, gan kapu teritoriju.


Jau iepriekš tika ziņots, ka plānots veikt kapličas jumta seguma maiņu, lietusūdeņu sistēmas montāžu, kā arī, ka tiks veikti atjaunošanas darbi kapličas ēkas fasādei, vairākās vietās kapličas fasādē izdrupušo ķieģeļu vietā iemūrējot jaunus. Minētie būvdarbi ir veikti un pilnībā pabeigti. Tāpat arī atjaunota kapličas torņa koka daļa – koka detaļas attīrītas un pārkrāsotas. Atjaunots arī kapličas koka krusts. Atjaunošanas un labiekārtošanas darbi veikti arī citviet Raiskuma kapu teritorijā – ir atjaunoti mūra sētas fragmenti, kā arī kapu ieejas ķieģeļu vārtu stabi un mūris. Būvdarbus veica uzņēmums SIA “Nēguss”. Papildu jau minētajam, uzstādīti jauni metāla uzraksti pie kapličas, kā arī metāla kalumi (sētiņas un vārti). Metāla darinājums veidoja Raiskuma pagasta iedzīvotājs, metālmākslinieks Jānis Martinsnos (SIA “Martinsons.lv”).


Raiskuma kapu kapliča celta ap 1880. gadu, kad Raiskuma muižas īpašnieks K. Fegezaks ierosināja veidot pašiem savu pagasta kapsētu. Līdz tam raiskumieši izmantojuši attālo Straupes kapsētu. Muiža nodrošinājusi amatniekus – mūrniekus, koka darbu meistarus, savukārt pagasts gādājis būvmateriālus (informācijas avots: Raiskuma pagasta grāmata “Raiskums – starp mežiem, ezeriem un Gauju”, 2009).© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv