21.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
119, pašlaik vēro: 8.

» SākumlapaPiemin komunistiskā genocīda upurus

25. martā visā Latvijā karogi ir pusmastā, jo ir sēru diena – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena. Pārgaujas novadā šī diena ik gadu tiek atzīmēta ar piemiņas brīdi Stalbē, pie piemiņas akmens padomju represijās cietušajiem.

Lai gan publiskie pasākumi Pārgaujas novadā ir atcelti valstī izsludinātās ārkārtas situācijas dēļ, Pārgaujas novada pašvaldības vadība – Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents un Pārgaujas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Imants Kalniņš -, pieminot 1949. gada 25. marta deportāciju upurus, pie piemiņas akmens Stalbē nolika ziedus, kā arī ieturēja klusuma brīdi. “Lai arī kādi kārtējie pārbaudījumi mums būtu uzlikti šobrīd, 25. marts ir ļoti smaga un sāpīga diena mūsu tautas vēsturē, un mūsu pienākums ir to pieminēt un atcerēties”, sacīja Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents.

Arī Pārgaujas novadā vēl šobrīd dzīvo un saimnieko iedzīvotāji, kuri kādreiz ir cietuši no padomju represijām. Parasti arī viņi ik gadu tiek īpaši aicināti uz šo pasākumu, lai brīdi pabūtu kopā un pieminētu pārējos tautiešus un represijās cietušos. Šodien publiska pulcēšanās nenotika, bet Pārgaujas novada pašvaldība, noliekot ziedus un ieturot klusuma brīdi piemiņas vietā, izrāda cieņu represijās cietušajiem.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv