18.10.2021, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
338, pašlaik vēro: 21.

» Sākumlapa“Šūpoļu atjaunošana Pārgaujas novada Rozulas tautas nama teritorijā” – trešais labākais Vidzemes reģionā
Foto: neformālās grupas "Rozbeķu aktīvisti" pārstāve Daiga Hofmane prezentē īstenoto projektu

7. martā Bauskas novadā, Īslīces pagasta kultūras namā norisinājās pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli - Latvija” (SDL) noslēguma pasākums, kura laikā tika prezentēti labākie projekti no Vidzemes, Latgales, Kurzemes, Zemgales un Pierīgas reģioniem, kā arī tika sumināti projektu īstenotāji.

Pasākuma laikā klātesošie uzklausīja projektu stāstus un to īstenotāju prezentācijas, kā arī piedalījās balsojumā par savu simpātiju, un noskaidroja, kurš no 426 konkursā “Sabiedrība ar dvēseli” visā Latvijā īstenotajiem projektiem 2019. gadā atzīts par vislabāko. Pārgaujas novadā īstenotais projekts ieguva 3. vietu Vidzemes reģionā, savukārt kopvērtējumā gūta 15. vieta.

Pārgaujas novadu šajā konkursā pārstāvēja neformālās grupas “Rozbeķu aktīvisti” pārstāve Daiga Hofmane, kura klātesošajiem pastāstīja par realizēto projektu “Šūpoļu atjaunošana Pārgaujas novada Rozulas tautas nama teritorijā”. Neformālā grupa “Rozbeķu aktīvisti” īstenoja projektu – tika demontētas vecās šūpoles, iegādāti visi nepieciešamie materiāli jaunu šūpoļu izgatavošanai un izgatavotas, un uzstādītas jaunas. Šūpoļu izgatavošanu veica uzņēmums SIA “RC Profils”. Pēc uzņēmēja Raivja Čača ieteikuma šūpolēs ir iestrādāts Pārgaujas novada logo. Ļoti liela nozīme projekta īstenošanā bijusi tieši vietējo iedzīvotāju un arī uzņēmēju atbalstam – projekts tika atbalstīts gan ar tehnisko nodrošinājumu, gan finanšu resursiem, gan ieguldot savu darbu un brīvo laiku. Lieldienu pasākumi Rozulā vienmēr ir plaši apmeklēti, tajos piedalās ģimenes ar bērniem un šūpošanās Lieldienās ir neatņemama tradīcija. Tāpēc ir svarīgi, lai šūpoles būtu drošas, un Rozulā tādas tagad ir – jaunas, drošas un arī skaistas šūpoles.

Atgādinām, ka šogad, 12. aprīlī, Rozulā plānotais Lieldienu pasākums valstī pasludinātās ārkārtas situācijas dēļ nenotiks.

Pasākuma apmeklētāji tika priecēti ar muzikāliem sveicieniem, bet dienas noslēgumā notika Bauskas pils apskate.

Uzziņai: Apvienība “Sabiedrība ar dvēseli” darbojas, lai iedzīvotājiem un to apvienībām palīdzētu īstenot ieceres un paveikt nelielus projektus pašu spēkiem. Tas ir atbalsts nevalstiskajām organizācijām vai nereģistrētām iedzīvotāju grupām. Iedzīvotāji raksta projektus, žūrija tos izvērtē, un atbalstītie projekti saņem pašvaldības līdzfinansējumu, lai biedrība vai iedzīvotāju grupa savu ideju varētu īstenot, dodot savu ieguldījumu sabiedrībai un apkārtējai videi. (Informācija par SDL no mājaslapas http://www.lps.lv/lv/apvienibas/sabiedriba-ar-dveseli-latvija/)

Pārgaujas novada pašvaldībā katru gadu tiek izsludināts Pašvaldības projektu konkurss, kura ietvaros īstenotie labākie projekti tiek virzīti tālākai vērtēšanai un SDL. Informējam, ka 2020. gada pašvaldības projektu konkurss ir izsludināts un pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 17. aprīlis. Vairāk informācijas par pašvaldības projektu konkursu Pārgaujas novada mājaslapā www.pargaujasnovads.lv sadaļā “Pārgaujas novada projektu konkurss 2020”.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv