21.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
91, pašlaik vēro: 7.

» SākumlapaNotiek renovācijas darbi Raiskuma kapos
Foto: Raiskuma kapu kapliča

Šī gada sākumā Raiskuma kapos uzsākti vairāki renovācijas darbi, lai saglabātu un labiekārtotu gan Raiskuma kapličas ēku, gan kapu teritoriju.

Tiek veikta kapličas jumta seguma maiņa, kā arī lietusūdeņu noteksistēmas montāža. Tāpat athauno arī kapličas ēkas fasādi. Remonts tiek veikts vietās, kur kapličas fasādē izdrupuši ķieģeļi, iemūrējot jaunus. Kapličas torņa daļa veidota no koka, arī šī fasādes daļa tiek atjaunota – koka daļas attīrītas un pārkrāsotas.  Atjaunos arī kapličas koka krustu. Atjaunošanas darbi norisinās arī citviet Raiskuma kapu teritorijā – atjauno mūra sētas fragmentus, kā arī kapu ieejas ķieģeļu vārtu stabus un mūri. Būvdarbus veic uzņēmums SIA “Nēguss”. Papildus jau minētajam, tiks uzstādīti jauni metāla uzraksti pie kapličas, kā arī metāla kalumi (sētiņas un vārti). Metāla darinājumus veidos Raiskuma pagasta iedzīvotājs, metālmākslinieks Jānis Martinsons (SIA “Martinsons.lv”). Iesāktos atjaunošanas darbus plānots pabeigt līdz vasarai.

Raiskuma kapu kapliča celta ap 1880. gadu, kad Raiskuma muižas īpašnieks K. Fegenzaks ierosināja veidot pašiem savu pagasta kapsētu. Līdz tam raiskumieši izmantojuši attālo Straupes kapsētu. Muiža nodrošinājusi amatniekus – mūrniekus, koka darbu meistarus, savukārt pagasts gādājis būvmateriālus (informācijas avots: Raiskuma pagasta grāmata “Raiskums – starp mežiem, ezeriem un Gauju”, 2009).


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv