18.10.2021, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
352, pašlaik vēro: 7.

» SākumlapaSkolēni ēnu dienā iepazīst pašvaldības speciālistu darbu
 

12. februārī visā Latvijā norisinājās Ēnu diena. Diena, kad skolēniem ir iespēja izvēlēties sev interesējošu profesijas pārstāvi un pavadīt ar viņu kopā vienu dienu, redzot profesijas pārstāvja ikdienu, darba pienākumus un specifiku. Arī šogad Pārgaujas novada pašvaldības speciālisti aicināja un uzņēma pie sevis skolēnus, parādot viņiem sava amata ikdienu un atklājot darba specifiku.

Ēnotāji pie Pārgaujas novada speciālistiem ieradās gan no novada teritorijā esošajām izglītības iestādēm – Stalbes pamatskolas, Straupes pamatskolas, A.Bieziņa Raiskuma pamatskolas, kā arī no citu pašvaldību teritorijā esošajām izglītības iestādēm – Cēsu 2. pamatskolas, Siguldas pilsētas vidusskolas, Mālpils novada vidusskolas, kā arī no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas. Ēnotāji bija izvēlējušies ēnot juristi, tūrisma organizatori, bibliotekāres Raiskuma un Straupes bibliotēkās, datortīklu un datorsistēmu administratoru, vides aizsardzības inspektoru, pašvaldības policijas priekšnieku, projektu vadītāju, sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciālisti un kultūras pasākumu vadītāju.

Ēnas pavadīja kopīgu dienu ar pašvaldības speciālistiem, ne tikai esot klāt, kamēr pašvaldības darbinieki veica savus pienākumus, bet arī gūstot atbildes uz jautājumiem, kas ēnotājiem bija svarīgi tieši par konkrēto profesiju. Skolēni saviem ēnu devējiem bija arī palīgi, iesaistoties dažādu uzdevumu veikšanā, piemēram, tūrisma ideju ģenerēšanā, kultūras pasākumu plānošanā un sagatavošanās procesā, veica teritorijas un ūdenstilpņu apsekošanu un palīdzēja citos speciālistu pienākumos.

Ēnu dienas noslēgumā pašvaldības speciālisti un viņu ēnas tikās kopīgā noslēguma pasākumā Lielstraupes pilī, kur kopīgā diskusijās ēnotāji atzina, ka Ēnu diena ir ļoti laba iespēja skolēniem iepazīt profesiju arī no tās puses, kuru parasti neredz, kā arī palīdz nākotnes profesijas izvēlē. Savukārt speciālisti, kuri pavadīja dienu kopā ar skolēniem, pauda viedokli, ka tas ir bijis izaicinājums arī viņiem, jo darba diena tika plānota un pavadīta citādāk – tā, lai ir interesanti un skolēni gūtu pareizu priekšstatu par profesiju.

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Pārgaujas novada pašvaldība saka paldies tiem skolēniem, kas izvēlējās ēnot pašvaldības speciālistus, kā arī cer uz skolēnu aktivitāti arī turpmāk.


Intormāciju sagatavoja:
Iluta Beķere,
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv