21.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
100, pašlaik vēro: 5.

» SākumlapaAizvadītais gads Pārgaujas novada Dzimtsarakstu nodaļā


Atskatoties uz 2019.gadā paveikto, jāatzīst, ka aizvadītais gads Pārgaujas novada Dzimtsarakstu nodaļā bijis gana darbīgs.

Gada laikā Pārgaujas novadā reģistrēti 35 jaundzimušie – 21 Straupes pagastā, 7 Stalbes pagastā un 7 Raiskuma pagastā. No 35 jaundzimušajiem 17 zēni un 18 meitenes, un sen Pārgaujas novadā nav bijis tā, ka jaundzimušo vidū ir pārsvarā meitenes. Vecāki saviem dēliem izvēlas pārsvarā latviskus vārdus, piemēram, Jānis, Jēkabs, Kārlis, Ernests, Miķelis, Mārtiņš. Izvēlēti arī retāki vārdi, piemēram, Otto, Vigo, Alens. Savukārt meitenēm šogad biežāk likti tādi vārdi kā Alise, Marta, Ance. No retāk liktajiem vārdiem izvēlēti tādi, kā Hanna, Malika, Alīna, Airisa. Kā pirmie bērni ģimenē dzimuši 12 bērni, kā otrie -9; kā trešie – 9; kā ceturtie – 2; kā piektie – 3.

Šogad novada teritorijā noslēgtas 44 laulības, kas ir lielākais noslēgto laulību skaits pēdējo trīs gadu laikā. 2019.gadā laulību sezona sākās jau februārī un noslēdzās decembrī, visvairāk ceremoniju  – jūlijā un augustā. Gada laikā no visām laulību ceremonijā 2 noslēgtas baznīcā un 2 līgavaiņi bija ārzemnieki. Kā laulību vietu jaunlaulātie izvēlas gan dzimtsarakstu nodaļu, gan baznīcu, bet pārsvarā laulību ceremonija notiek ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām. Pārgaujas novadā iecienītākās vietas – Ungurmuiža, viesu nams “Ungurmalas” un viesu nams “Briedīši”.

Runājot par laulības šķiršanu, tā nav Dzimtsarakstu nodaļas kompetence. To dara tiesa vai notārs, tāpēc iemesli laulību šķiršanai nav zināmi. Dzimtsarakstu nodaļa tikai veic ierakstu laulības reģistrā par šķiršanu. Pagājušajā gadā tādas atzīmes veiktas 4 laulības reģistros.

2019.gadā reģistrēti 35 miršanas reģistri. Nodaļā reģistrēto dzimšanas un miršanas reģistru skaits ir vienāds. Pavisam mūžībā devušies 43 novadnieki, šāds skaitlis iegūts pieliekot klāt citās dzimtsarakstu nodaļās reģistrēto miršanas faktu.

Mirušo skaits arī šogad ir lielāks par dzimušo skaitu, kas parāda iedzīvotāju skaita samazināšanās tendenci.


Laima Poriete,

Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv