26.10.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
  ...
 • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
  Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
956, pašlaik vēro: 18.

» SākumlapaPaziņojums par izmaiņām decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanā
 

Pamatojoties uz no 2016. gadā 1. janvārī spēkā esošajam Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumam un 2018. gada 27. decembra Pārgaujas novada domes sēdē izdotajiem Saistošajiem noteikumiem Nr. 14 “Par decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas un uzskaites kārtību Pārgaujas novadā”, tiek paredzēts, ka īpašumos, kuros ir pašu ierīkotas notekūdeņu krājbedres, tajā skaitā sausās tualetes, tās būs jāreģistrē un noteiktā veidā jāapsaimnieko - to paredz arī Ministru kabineta (MK) "Noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu", kas stājās spēkā 2017. gada 1. jūlijā.

Jaunās prasības noteiktas decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanai apdzīvotās vietās, kur lokālās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, septiķi un krājtvertnes koncentrētas nelielā, blīvi apbūvētā teritorijā un var ietekmēt ne vien virszemes un pazemes ūdeņu, bet arī dzeramā ūdens kvalitāti vietējās ūdensapgādes sistēmās, radot draudus cilvēku veselībai. Tātad noteikumi attieksies uz ikvienu, kurš dzīvo ciema teritorijā un kura māja vai dzīvoklis nav pieslēgti centralizētai kanalizācijas sistēmai, un notekūdeņu savākšanai vai attīrīšanai izmanto:

 • rūpnieciski izgatavotas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kuras attīrītos notekūdeņus novada apkārtējā vidē un kuru kopējā jauda ir mazāka par pieciem kubikmetriem diennaktī;
 • septiķus (rūpnieciski ražotu vai individuāli izgatavotu tvertni ar 2 vai vairākām kamerām cilvēka radīto notekūdeņu un fekālo nogulšņu nostādināšanai ar pārplūdi vidē pēc nostādināšanas);
 • notekūdeņu krājtvertnes, kurās uzkrājas neattīrīti notekūdeņi, septisko tvertņu dūņas, fekālijas vai kanalizācijas sistēmu tīrīšanas atkritumi.

 

Aicinām tos nekustamo īpašumu īpašniekus, kuru īpašumi atrodas ciematu teritorijās un kuru kanalizācijas sistēmas tiek apsaimniekotas decentralizēti, iepazīties ar Pārgaujas novada saistošajiem noteikumiem nr. 14 “Par decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas un uzskaites kārtību Pārgaujas novadā”, lai izpildītu prasības. Saistošie noteikumi pieejami Pārgaujas novada mājaslapā www.pargaujasnovads.lv sadaļā Saistošie noteikumi vai Pārgaujas novada informatīvajā izdevumā “Pārgaujas Novada Vēstis” janvāra numurā.


To īpašumu saimniekiem, uz kuriem attiecas šī informācija, kopā ar informatīvo pašvaldības izdevumu pasta kastītē tiks ievietota veidlapa jeb reģistrācijas iesniegums, kuru lūgums aizpildīt un iesniegt klientu apkalpošanas centrā “Iktes”, Stalbe, Pārgaujas novads, LV-4151.


Reģistrācijas veidlapa atrodama arī
Saistošo noteikumiem Nr. 14 “Par decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas un uzskaites kārtību Pārgaujas novadā”  3. pielikumā.


Ja radušies jautājumi, tad lūgums kontaktēties ar konkrētā pagasta komunālās saimniecības vadītājiem:

 • Straupes pagastā Druvis Kreituzis, tel. nr.: 22009250;
 • Stalbes pagastā Ilvars Balodis, tel. nr.: 29453168;
 • Raiskuma pagastā Andris Erenbots, tel. nr.: 26529894.


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv