21.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
265, pašlaik vēro: 20.

» SākumlapaJau 4. reizi Pārgaujas novada jaunieši tiekas mini-forumā “Pacel Ideju”

 

Svētdien, 24.novembrī, Raiskuma pagasta tautas namā “Auciemmuiža” notika 4. Pārgaujas novada jaunatnes mini-forums “Pacel Ideju”, kas šogad pulcēja vienviet vairāk kā 20 jauniešus no Straupes, Stalbes un Raiskuma pagastiem.

Pārgaujas novada jaunatnes mini-forums ir 2016. gadā aizsākta tradīcija, un ir jau ieguvis īpašu vietu ikgadējo notikumu vidū. Tā mērķis palicis nemainīgs - radīt jauniešos vēlmi uz vēl aktīvāku darbošanos, kā arī veicināt to savstarpējo komunikāciju, ideju ģenerēšanu un realizēšanu. Tā kā Pārgaujas novada jaunieši šī gada laikā piedalījušies jau vairākos starptautiskos projektos, tad arī pasākuma laikā šoreiz daudz tika runāts par dažāda veida projektiem. Savā pieredzē ar jauniešiem par dalību Pārgaujas novada grantu konkursā, kā arī izaicinājumiem un patīkamo, uzsākot savu uzņēmējdarbību, dalījās uzņēmuma SIA “Balansa Dēlis” pārstāvji Kaspars Bērziņš un Aija Zariņa. Par dalību Eiropas Savienības programmas Erasmus+ jauniešu apmaiņas projektā “SPRAY” stāstīja novada jaunieši, bet par gūto informāciju, zināšanām mācību vizītē Somijā vēstīja Pārgaujas novada pašvaldības projektu vadītāja Eva Meijere.

Visas dienas garumā ar jauniešiem kopā bija brīvo mākslinieku apvienības “Pieaugušie bērni” biznesa projektu vadītājs un radošais direktors, improvizācijas teātra grupas ‘’Rīgas Improvizācijas Laboratorija’’ aktieris, kā arī harizmātisks pasākumu vadītājs, kam darbs ar jaunatni nav svešs - Kaspars Brūvelis. Arī Kaspars mini-foruma apmeklētājiem pastāstīja savu iedvesmas stāstu par to, kādas izvēles veicis, cik aktīvi iesaistījies jaunatnes dzīvē savā dzimtajā pilsētā. Kaspars dalījās pieredzē par dalību dažādu reklāmu filmēšanas procesu, par savu profesionālo karjeru, kā arī par brīvprātīgo darbu, dalību projektos un savas organizācijas veidošanu. Kaspars jauniešiem sniedza vērtīgu atziņu – ir svarīgi pieņemt visus izaicinājumus, iesaistoties dažādās aktivitātēs, jo iegūtās zināšanas, prasmes un kontakti dzīvē vienmēr var nākt par labu.

Pasākumā viesojās arī poliete Sabīna Wajda, kura Latvijā bijusi kā apmaiņas studente Daugavpils universitātē, bet nu atgriezusies un darbojas programmā Erasmus+ prakse. Sabīnai ir interesanta pieredze dažāda veida starptautiskajos projektos – brīvprātīgajā darbā, studiju apmaiņā, jauniešu apmaiņas projektos, treniņu kursos. Enerģiskā meitene, stāstot par savu pieredzi projektos, novēlēja ikvienam nebaidīties un pieņemt šādus izaicinājumus, jo došanās projektos liek pabūt ārpus komforta zonas, kā arī ir liels ieguldījums indivīda personības attīstīšanā.


Pasākuma noslēgumā jaunie cilvēki dalījās ar savām sajūtām par pavadīto dienu, kā arī tika rosināti nebaidīties no savām idejām un meklēt domu biedrus. Paldies ikvienam pasākuma apmeklētājam par kopā būšanu, SIA “Balansa dēlis” par iedvesmošanu, Sabīnai Wajdai par savu pieredzi, kā arī paldies pasākuma vadītājam Kasparam Brūvelim par iedvesmas, pieredzes stāstu, kā arī improvizācijas meistarklasi pasākuma otrajā daļā.

Jaunatnes aktivitātēm seko līdzi Pārgaujas novada mājaslapā, sociālo tīklu kontos, kā arī Facebook un Instagram kontos @pargaujasnovadajauniesi .Informāciju sagatavoja:
Iluta Beķere,
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv