24.10.2021, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
302, pašlaik vēro: 19.

» SākumlapaStarptautiskās apmācībās Somijā tiek pārstāvēts Pārgaujas novads

              No 14. līdz 18.oktobrim Somijas pilsētā Lappeenranta ar Eiropas Savienības programmas Erasmus+ finansiālu atbalstu notika starptautiskas apmācības jaunatnes darbiniekiem, projektu vadītājiem un attīstības speciālistiem, kas pārstāv nevalstiskās organizācijas un pašvaldības. Apmācību tēma bija “International Countryside”, uzsverot lauku reģionu nozīmi starptautisko jaunatnes projektu ieviešanā. Pārgaujas novadu pārstāvēja projektu vadītāja Eva Meijere.

              Apmācību programma bija saplānota kvalitatīva, padomājot par tēmu un apskates vietu daudveidību, lai visiem 25 dalībniekiem, kas pārstāvēja dažādas valstis būtu kaut kas, ko ieviest praksē savās darba vietās. Starptautiskās studiju vizītes “International Countryside” dalībnieki bija no Latvijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Slovēnijas, Krievijas, Beļģijas, Holandes, Moldovas, Itālijas, Spānijas, Polijas, Rumānijas, Vācijas, Islandes, Somijas un Ungārijas.

              Programma ietvēra individuālu darbošanos un komandas darbu, piemēram, lauku teritoriju plusu un mīnusu izvērtējums, kopīgā un atšķirīgā meklēšana darbā ar jaunatni dažādās valstīs, pozitīvo aspektu definēšana dzīvei lauku nevis pilsētas teritorijās u.c. Uzņemošā organizācija bija noorganizējusi divu vietējo pašvaldību – Rautjärvi un Lemi – apmeklējumu, kur apmācību dalībnieki tika iepazīstināti ar vietējiem jauniešiem, kas aktīvi darbojas savās organizācijās, piedalās un organizē projektus, dodas jauniešu apmaiņas braucienos un uztur aktīvu jaunatnes kustību savās pašvaldībās. Tika apmeklēts jauniešu centrs, kas atrodas pašvaldības ēkā un ir atvērts jauniešiem divas dienas nedēļā, Parikkala skulptūru parks, skola Lemi pašvaldībā, kā arī saņemta informācija par Erasmus+ programmu, Eiropas Solidaritātes korpusu.

              Katra diena sākās ar uzmundrinošām aktivitātēm, lai modinātu ķermeni un garu, kā arī ar dalīšanos viedokļos par iepriekšējā dienā iegūto pieredzi un vērtīgākajām atziņām. Programmas noslēgumā notika darbs pie demo projektu izstrādes, veicinot tīklošanos un jaunu sadarbību rašanos. Kā apliecinājumu par dalību mācībās, kā arī tajās attīstītajām kompetencēm, ikviens apmācību dalībnieks saņēma Youthpass sertifikātu.

              Paldies par sadarbību Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrai, ar kuras starpniecību bija iespējama dalība apmācībās. Paldies arī “Finnish National Agency for Education” par kvalitatīvi saplānoto apmācību kursu, kā arī tik vērtīgo starptautisko pieredzi darbā ar jauniešu projektiem.
Eva Meijere,
projektu vadītāja