21.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
271, pašlaik vēro: 12.

» SākumlapaPārgaujas novada jaunieši piedalās jauniešu apmaiņas projektā Itālijā
 

No 13. līdz 20. oktobrim Latvijas delegācija, kuras sastāvā bija pieci jaunieši no Pārgaujas novada, atradās Itālijas pilsētiņā Bassano del Grappa, kurā norisinājās jauniešu apmaiņas projekts “SPRAY” (Space regeneration through street art by youth). Projekta galvenā tēma bija ielas māksla kā instruments dažādu sociālu un politisku problēmu risināšanai.

Projektā piedalījās 11 Eiropas valstis – Latvija, Itālija, Serbija, Ziemeļmaķedonija, Bosnija un Hercegovina, Francija, Slovēnija, Čehija, Īrija, Vācija un Portugāle. Jāatzīst, ka projekta vadošo partneru, Bassano del Grappa pašvaldības, veidotais projekta aktivitāšu plāns bija ļoti piepildīts un darāmā netrūka. Katra diena tika iesākta deju meistarklasē kopā ar senioriem, kas sirgst ar parkinsona sindromu. Šie seniori deju meistarklases apmeklē katru dienu, tādejādi uzlabojot savu veselību. Viņi pauda prieku par jauniešu iesaistīšanos deju meistarklasēs, jo strādāt ar internacionālajām grupām esot īpaši jauki.

Pirmajās divās projekta dienās notika iepazīšanās aktivitātes, kā arī projekta partneru prezentācijas – iepazīstināšana ar vietu no kuras tie nāk, kā arī ar ielu mākslas kultūru savā valstī. Savā prezentācijā Pārgaujas novada jaunieši izvēlējās parādīt Latvijas ielu mākslas spilgtākos piemērus, piemēram, grafiti zīmējumu “Saule. Pērkons. Daugava.” Rīgā, kā arī pastāstīja par populārākajiem Latvijas grafiti māksliniekiem. Jaunieši iepazinās ar vienu no pilsētas Bassano del Grappa populārākajiem māksliniekiem Andrea Koes, kura pavadībā apskatīja arī pilsētas iespaidīgākos ielu mākslas darbus, kas tapuši arī ar pašvaldības atbalstu. Savukārt Alessandra Marsala un Filippo Lo Presti dalījās savā pieredzē par to, kā ielas māksla ietekmējusi kāda Sicīlijas ciematiņa attīstību.

Projekta trešajā dienā jauniešiem bija jāstrādā pie saviem mākslas darbiem – lielformāta gleznām. Savos zīmējumos jaunieši no 11 valstīm pievērsās dažādām tēmām – paaudžu attiecības, migrantu krīze, vārda brīvība utt. Pārgaujas novada jaunieši savā darbā izvēlējās likt uzsvaru tēmai tolerance sabiedrībā, rosinot domāt par to, ka cilvēki ir ļoti dažādi – ar atšķirīgām nacionalitātēm, ar atšķirīgu ādas krāsu, dzīvesveidu, domāšanu un uzskatiem. Svarīgi ir citam citu izprast un pieņemt. Zīmējumu tapšanas procesu uzraudzīja un konsultēja Itāļu mākslinieks Manuel Pablo Pace. Paralēli zīmējumiem jaunieši strādāja arī pie sienas gleznojuma, kura autors bija mākslinieks ar pseidonīmu Joys.

Projekta ietvaros notika arī internacionālās vakariņas, kuru laikā dalībnieki citus iepazīstināja ar savas valsts raksturīgākajiem produktiem. Pārgaujas novada jaunieši līdzi bija paņēmuši Rožkalnu rupjmaizi, Laimas saldumus, ko citi atzina par ļoti gardiem.

Projekta “SPRAY” noslēgumā ikviens apmācību dalībnieks saņēma Youthpass sertifikātu, kas apliecina dalību jauniešu apmaiņā, kā arī tajā attīstītās kompetences. Starptautiskā vide lika jauniešiem būt ārpus komforta zonas, kā arī uzlaboja svešvalodas prasmes un attīstīja kompetences, rosināja domāt arī par sensitīvām un ne sevišķi ērtām tēmām. Kārtējo reizi pierādījās tas, ka tautu mentalitātes, tradīcijas un uzskati ir ļoti dažādi.

Paldies jauniešiem, kuri šajā projektā pārstāvēja Pārgaujas novadu – Nadīnai Ražgačevai, Martai Martinsonei – Kašai, Mārtiņam Jēkabam Ausmanim un Matīsam Veinbergam. Tika gūta starptautiska pieredze, potenciālie nākotnes sadarbības partneri, kā arī pieredze starptautisku projektu menedžmentā.

Projekts norisinājās ar Eiropas Savienības programmas Erasmus + finansiālu atbalstu.

Iluta Beķere,

sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa

 © 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv