22.10.2021, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
452, pašlaik vēro: 25.

» SākumlapaRaiskuma muižas parkā realizēts “Meža dienu 2019” projekts
 

              Ar moto „Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu ainavu!" norisinās “Meža dienas 2019” – pašvaldību darbi parkos. Latvijas pašvaldības “Meža dienās 2019” turpina tradīciju padarīt Latviju krāšņāku ar koku, krūmu, krāšņumaugu stādījumiem un mazo koka arhitektūras objektu izvietošanu parkos. Pasākums norisinās ar Meža attīstības fonda finansiālu atbalstu Latvijas Pašvaldību savienības realizētā projekta ietvaros.

              Pārgaujas novadā, piedaloties pašvaldības darbiniekiem un vietējiem iedzīvotājiem, izveidotas divas dobes Raiskuma muižas parkā. Dobes funkcionēs kā dekoratīvi parka elementi ne tikai iedzīvotājiem un viesiem, kas apmeklēs parku, bet no atsevišķiem skatu punktiem pavērsies arī no galvenās ielas, kas ved gar parku. Plānotais augu sortiments atbilstošs parkā esošajiem augiem – parka rozes, krastu kļavas, dažādas spirejas, klinteņu zemās formas. Dobēs ieturēta zaļa – balta tonalitāte ar dzelteniem un purpura akcentiem, tādejādi sasaucoties ar netālu esošās Raiskuma muižas fasādes tonalitāti.

              Projekta “Meža dienas 2017” ietvaros pašvaldība kopā ar Raiskuma pagasta iedzīvotājiem izveidoja informatīvu stendu par Raiskuma muižu un parku, tā pirmo reizi publiski izceļot Raiskuma parka vērtību. Darbs pie parka labiekārtošanas tiek turpināts, ir piesaistīts arborists, kurš izvērtējis saglabāto koku vērtību, ir piesaistīti speciālisti, kuri pēta vēsturiskos materiālus par parku, lai uz vēsturisku ziņu pamata veidotu jaunu, situācijai atbilstošu plānu. Daļa parka šobrīd jau ir atjaunota, izveidojot apgaismotu celiņu, kas ved uz jaunajām bibliotēkas telpām. Tagad, pateicoties projekta “Meža dienas 2019” piesaistītajam finansējumam, blakus celiņam jau nākamā gada vasarā uzplauks sastādītie krāšņumaugi.

              Paldies palīgiem, kas aktīvi iesaistījās un palīdzēja gan ar roku spēku, gan ar viedu padomu!
© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv