23.10.2021, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
275, pašlaik vēro: 26.

» SākumlapaKirgizstānas delegācija Pārgaujas novadā gūst pieredzi pašvaldību darbā

2. oktobrī Pārgaujas novadā viesojās jau otrā delegācija no Kirgizstānas, kas Latvijā atrodas mācību vizītē, lai gūtu pieredzi un zināšanas par pašvaldību sistēmu un darbību Latvijā. Kirgīzu vizīte Latvijā tiek īstenota projekta “Pašvaldību un valdības sadarbības veicināšana un publiskās pārvaldības uzlabošana Kirgizstānā” ietvaros, kam Ārlietu ministrija piešķīrusi finansiālu atbalstu granta projektu konkursā “Atbalsts attīstības sadarbības projektiem Latvijas Republikas noteiktajās saņēmējvalstīs”. Viesus uzņem Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) un šoreiz delegācijas sastāvā ir Kirgizstānas pašvaldību un valsts pārvaldes pārstāvji.

Iepazīstot Pārgaujas novadu, kā arī pašvaldības darbu, delegācija viesojās pašvaldību veidotā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumā SIA “ZAAO”, gūstot ieskatu atkritumu apsaimniekošanas poligona “Daibe”, Dabas un tehnoloģiju parka “Urda” darbībā. Viesi atzinīgi vērtēja Vidzemes un Latvijas atkritumu apsaimniekošanas sistēmu. Vizīte turpinājās Pārgaujas novada administratīvajā centrā – Stalbē. Tur tie iepazinās ar pašvaldības speciālistiem, īpašu interesi izrādot par sociālā dienesta, bibliotēkas un dzimtsarakstu nodaļas darbu. Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents prezentācijā kirgīzus iepazīstināja ar veidiem, kādos pašvaldība sniedz atbalstu novada uzņēmējiem, nevalstiskajām organizācijām un neformālajām grupām. Lielstraupes pilī viesus gaidīja Rudīte Vasile, kura delegāciju iepazīstināja ar pils vēsturi, izrādīja pils telpas un apkārtni. Kirgizstānas pārstāvji izteica atzinīgus vārdus R.Vasilei par ekskursiju, novēlot rast arvien jaunas iespējas pils atjaunošanai. Delegācijas viesošanās Pārgaujas novadā noslēdzās vēl vienā kultūras piemineklī – Ungurmuižā. Ekskursijas laikā viesi izrādīja lielu interesi par eksponētajiem priekšmetiem, kā arī par pašu ēku un Kampenhauzenu dzimtu.  

Kā vēsta LPS, projekta mērķis, kurā notiek mācību vizīte, ir veicināt labu pārvaldību Kirgizstānā, ceļot publiskās pārvaldes institucionālo kapacitāti. Tas dos iespēju turpināt līdzšinējo sadarbību ar Kirgizstānas partneriem, kā arī starp abu valstu pašvaldībām, nododot savu pieredzi un zināšanas, kas gūtas Latvijas attīstības un reformu procesā.