24.10.2021, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
296, pašlaik vēro: 27.

» SākumlapaNotiks militārās mācības “Zobens 2019”
No 13. līdz 15.septembrim Vidzemē notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes militārās mācības “Zobens 2019”, kuru laikā tiks vērtēta Zemessardzes 27. kājnieku bataljona vienību spējas reaģēt uz hibrīdapdraudējumu, sniedzot atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām.

Mācību laikā zemessargi patrulēs un apsargās militāros un civilos objektus Cēsu pilsētā, atpūtas bāzes “Pipariņi” teritorijā un Priekuļu novada Liepā. Mācību mērķu sasniegšanā bataljons sadarbosies ar Cēsu sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisiju un Valsts policiju. Lai vingrinātu sadarbību ar sabiedrību krīzes situācijās, Civilās aizsardzības komisija mācībās iesaistīs vietējās institūcijas un uzņēmējus.

Mācību laikā nosacītā pretinieka spēlētāji būs Latvijas un Igaunijas bruņoto spēku karavīri, kas darbosies civilajā apģērbā ar mācību laikā noteiktu atšķirības zīmi.

Militāro mācību ietvaros 14. septembrī Cēsīs, Valmieras ielā 8, pie NBS Instruktoru skolas, un Pils laukumā 17, kā arī Priekuļu novada Liepā, stāvlaukumā pie “Lielās Ellītes”, no plkst. 10.00 līdz plkst. 14.00 būs iespēja apskatīt NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas militārās tehnikas un ekipējuma izstādi.

Mācību laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību, tomēr, ja tāda tiek atrasta, to nedrīkst aiztikt. Teritorijas pēc mācībām tiks sakoptas.

Aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos pa ielām, ceļiem un  mežiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu. Lūdzam ar sapratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem vai īslaicīgu kontrolpunktu un pārvietojamo šķēršļu izvietošanu Cēsu ielās. Šie šķēršļi nepiesārņo vidi un nebojā infrastruktūru.


Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde izsaka pateicību tiem darba devējiem, kuri atbalsta savu darbinieku iesaistīšanos mācībās, tādējādi sekmējot Zemessardzes kaujas spēju paaugstināšanu un katra vietējā zemessarga profesionalitāti.

  

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Laima Ķevere

Tālr.nr. 28326080

e-pasts: laima.kevere@mil.lv

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi

 © 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv