21.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
265, pašlaik vēro: 20.

» SākumlapaIepazīta Hanzas pilsēta Pleskava

Jūnija beigās Pārgaujas novada pašvaldības pārstāvji, uzņēmēji un amatiermākslas kolektīvi devās uz Pleskavu, Krieviju, lai piedalītos 39. Starptautiskajās Hanzas dienās.

Hanzas dienas – tas ir prieks par tikšanos ar seniem draugiem un iespēja iegūt jaunus draugus. Straupe Jaunajā Hanzas savienībā iesaistījās ap 1995. gadu, un kopš tā laika vai ik gadu uz vērienīgo pasākumu ir devusies lielāka vai mazāka pārstāvju grupa, lai prezentētu mūsu kultūras, tūrisma un ražotāju piedāvājumu.

Pleskavā Hanzas tirgus zonā tika iekārtota Straupes/Pārgaujas novada prezentācijas telts ar jauno, Straupes atpazīstamību veicinošu saukli “Straupe, pasaulē mazākā Hanzas pilsēta”. Apmeklētāju interese par stendu bija ārkārtīgi liela – pleskavieši taujāja par iespējām apmeklēt Latviju, mūsu novadu, priecājās par krievu valodā sagatavotajiem tūrisma materiāliem, kā arī suvenīriem – koka atslēgu piekariņiem, linu maisiņiem, zīmuļiem. Stendā degustēšanai tika piedāvāts PKS “Straupe” ražotais ķimeņu siers, sviests ar kaņepju sēklām, konfektes “Straupe”, SIA “Real Bread” gatavotā Rožkalnu maize no Straupes, SIA “Cooperative” augļu un ogu sukādes, Ineses Mangules kaņepju sēklu maisījumi. Ar krieviem raksturīgo temperamentu un sirsnīgumu tika novērtēta produkcijas izcilā kvalitāte, labā garša, kā arī skaļi izteikta vēlme par to, lai šo visu Krievijā būtu iespēja iegādāties regulāri.

No Pārgaujas novada bija ieradusies lielākā kultūras delegācija. Pārgaujas novadu pārstāvēja 5 kolektīvi – jauniešu deju kolektīvs “Idumeja” , deju kopa “Papardītes” (vadītāja Ginta Berķe), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Straupe” (vadītāja Rudīte Jurciņa), senioru deju kolektīvs “Munsturis” (vadītāja Ineta Indriksone), Straupes jauktais koris (diriģente Arta Zunde) un vokālais ansamblis “Pārgaujas Lakstīgalas” (vadītāja Elita Tomsone). Mūsu amatiermākslas kolektīvu uzvedums, kas noritēja uz svētku centrālās skatuves piesaistīja skatītāju uzmanību. Īpašus aplausus izpelnījās noslēguma uznāciens, kas kopā uz skatuves pulcināja visus dalībniekus un parādīja, ka mūsu novadā kopā sadancot un sadziedāt var visdažādākās paaudzes.

Hanzas dienu laikā tika aizsākta jauna iniciatīva, ko virzīja Vidzemes plānošanas reģions. Te notika Latvijas Hanzas pilsētu pārstāvju tikšanās, ko vadīja mūsu novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents un kuras laikā tika pārrunātas sadarbības iespējas nākotnē. Tika uzklausīts Polijas pilsētas Gdaņskas pārstāves Jolantas Muravskas pieredzes stāsts par Polijas Hanzas pilsētu apvienību, kā arī  HansaYouth prezidija locekles Martas aicinājums Latvijas pilsētām iesaistīties jauniešu kustībā. 

Kopumā šogad Hanzas dienās piedalījās 89 Hanzas pilsētas no 12 Eiropas valstīm. Pleskavā vienlaikus tika rīkotas arī Krievijas 9. Hanzas dienas un šķita, ka mēroga ziņā svētki bija izvērtušies par visas Krievijas Eiropas daļas notikumu. Te varēja sastapt maskaviešus, Pēterburgas un Tveras iedzīvotājus, kuri bija speciāli atbraukuši uz Pleskavu. Pleskava bija saposta – vēsturiskās celtnes restaurētas, ielas sakārtotas, parki un promenādes labiekārtotas.

Tika pieņemti arī Hanzas savienībai svarīgi lēmumi – delegāti ievēlēja jauno Hanzas savienības prezidiju, kas vienlaikus veido arī jaunās juridiskās personas – Hanzas pilsētu savienības izpildkomiteju. Prezidijā turpinās darboties mūsu novadā labi zināmā Ingera Harlevi no Visbijas, Olga Popova no Velikij Novgorodas, no jauna ievēlēti Borts Koelewijns no Kampenas un dr. Kristofs Bartašs no Brilonas. Hanzas savienība šogad ir atkal augusi, jo Hanzas savienībā tika uzņemta Anglijas pilsēta Great Yarmouth, Krievijas pilsēta Staraja Russa un Vācijas pilsēta Hanovere. Tādējādi Hanzas ģimene ir ieguvusi apmēram 620 000 jaunu pilsoņu no Eiropas.

Nākamgad Hanzas dienas notiks Brilonā, Vācijā, bet jau 2021. gadā svētki ritēs tepat mums tuvumā – Rīgā. Mums ir jānovērtē, ka dalība Jaunajā Hanzas savienībā nozīmē ne tikai atsevišķus braucienus uz Hanzas dienām, bet tā piedāvā arī iespējas plašākai sadarbībai – gan Latvijas, gan starptautiskajā mērogā. Tas ir darbs, kas vēl darāms. Un jau tuvākajā laikā.

 
Rudīte Vasile,
Tūrisma koordinatore© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv