21.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
116, pašlaik vēro: 3.

» SākumlapaIzskanējuši Pārgaujas novada svētki
Foto: Pārgaujas novada svētku dalībnieki īsu brīdi pirms gājiena.

Nemanot ir pagājuši 10 gadi, kopš izveidots Pārgaujas novads. Šādās noskaņās tika pavadīti Pārgaujas novada svētki, kas norisinājās 12. un 13. jūlijā. Svētku apmeklētājiem tika piedāvāta plaša svētku programma – sev tīkamu nodarbi varēja atrast gan lieli, gan mazi.

Pārgaujas novada svētki tika atklāti 12. jūlija vakarā, kur ar skanīgu un lustīgu koncertu Pārgaujas novada iedzīvotājus un viesus priecēja vietējie amatiermākslas kolektīvi – jauniešu deju kolektīvs “Idumeja”, deju kopa "Papardītes" (vadītāja Ginta Berķe), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Straupe” (vadītāja Rudīte Jurciņa), senioru deju kolektīvs “Munsturis” (vadītāja Ineta Indriksone), kā arī senioru vokālais ansamblis “Laika Ritmi” (vadītāja Ina Aizgale) un vokālais ansamblis “Pārgaujas Lakstīgalas” (vadītāja Elita Tomsone). Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs, atklājot svētkus, savā uzrunā novēlēja visiem svētku dalībniekiem un viesiem tos nosvinēt uz pilnu klapi. Pēc amatiermākslas kolektīvu uzstāšanās Raiskuma muižas parkā ar izbraukuma aktivitātēm viesojās organizācija “Zili Brīnumi”, kas demonstrēja dažādus eksperimentus ar sauso ledu un šķidro slāpekli, radot mākoņus gan trauciņos, gan ziepju burbuļos. Skatītāji redzēja, kā tiek sasaldēti gaisa baloni, kā arī varēja nogaršot -200 grādos gatavotu saldējumu un māršmelovus. Pēc piedzīvotajiem brīnumiem, vakara kulminācijā, uz skatuves sagaidījām grupu “Dzelzs Vilks”, kas ir Latvijā atpazīstama un populāra grupa; tā izpilda, galvenokārt, alternatīvo roku un poproku, taču ir pievērusies arī folkroka žanram. Pārgaujas novada svētku pirmais vakars izskanēja ar vērienu un tika plaši apmeklēts.

Svētku otrās dienas notikumi norisinājās Straupes estrādē un tās apkārtnē. Pašus mazākos priecēja Liepājas Leļļu teātra aktieri ar izrādi “Sarkangalvīte”, kā arī bija iespēja pašiem pārtapt par kādu tēlu un iegūt sejas gleznojumu vai kārtīgi izlēkāties piepūšamajās atrakcijās. Iemīļota aktivitāte ir lielie burbuļi, kas dažādos izmēros un formās piepildīja estrādes teritoriju, kā arī to ķeršana bija mazāko svētku apmeklētāju viena no mīļākajām nodarbēm. Par mazajiem svētku apmeklētājiem bija ļoti padomāts – aiz estrādes notika izjādes ar ponijiem. Savukārt basketbola laukumā gan lieliem, gan maziem bija iespēja iemēģināt savas prasmes braukšanā ar driftkartiem. Tā pat arī radošajās darbnīcās tika gaidīti gan lieli, gan mazi svētku apmeklētāji. Tajās tapa skaisti sapņu ķērāji, nozīmītes, magnētiņi, gaismas laternas un Charo skulptūras. Ikviens varēja pārbaudīt, cik labi pazīst Straupi un piedalīties foto orientēšanās ap Straupes estrādi. Veiklākie un attapīgākie dalībnieki tika pie vērtīgām balvām no atbalstītājiem SIA “Real Bread” un “Braslas Priedes”. Visu dienu darbojās arī amatnieku un mājražotāju tirdziņš, kurā andelējās gan mūsu novada uzņēmēji, gan arī kaimiņu novadu ražotāji.

Dienas otrajā pusē Straupes baznīcā notika svētbrīdis, kurā dzirdējām Straupes jauktā kora izpildītas dziesmas un  pēc kura Pārgaujas novada vadība, deputāti, administrācijas darbinieki, amatiermākslas kolektīvu dalībnieki un iedzīvotāji devās svētku gājienā. Gājienu papildināja arī Cēsu pūtēju orķestra dalība un tā galamērķis bija Straupes estrāde. Tuvojoties estrādei, jau no attāluma bija redzams, ka solu rindas aizpildītas ar skatītājiem, kas ar ovācijām sagaidīja gājiena dalībniekus. Savā uzrunā Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents sveica visus novadniekus un novada viesus, sakot, ka 10 gadi novadam nav daudz, bet piebilstot, ka 10 gadi nav arī maz, lai paveiktu daudzus labus darbus. Savukārt uz skatuves sestdienas vakarā ar aplausiem tika sagaidīti aktieri Artis Drozdovs, Romāns Bargais, Evija Skulte, Voldemārs Šoriņš, Indra Burkovska, Raimonda Vazdika, Ance Kukule, Aīda Ozoliņa, Dace Makovska un Jānis Skanis. Aktieri skatītājus smīdināja ar izrādi “Lielais loms”, kas tapusi pēc A. Brigaderes lugas motīviem, režisori Juris Kalniņš un Voldemārs Šoriņš. Uzreiz pēc izrādes uz balli aicināja rokenrola grupa “Keksi”. Grupas dalībniekiem bija uzticēts svarīgs uzdevums – pusnaktī veikt laika atskaiti pirms svētku uguņošanas. Pēc salūta uz skatuves kāpa grupa “Laika Upe”, kas gan ar savām oriģināldziesmām, gan ar Latvijā un pasaulē pazīstamām dziesmām priecēja gan dejotgribētājus, gan klausītājus un mūzikas baudītājus līdz pat rīta gaismai.

Pārgaujas novada svētki 2019, kas aizvadīti novada 10. gadadienas tematikā, tika plaši apmeklēti gan pirmajā svētku dienā, gan otrajā – kopā ap 3500 cilvēku. Paldies palīgiem, bez kuriem svētki nebūtu izdevušies tādi, kādus mēs tos redzējām un piedzīvojām.

Iluta Beķere,
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv