23.10.2021, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
286, pašlaik vēro: 29.

» SākumlapaGodināti 2018. gadā dzimušie bērniņi
Arī šogad Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, 1. jūnijā, Pārgaujas novadā tika svinēti 2018. gadā dzimušo bērniņu svētki. Uz tiem tika aicināti visi simtgades gadā dzimušie mazuļi, kuru dzīvesvieta deklarēta Pārgaujas novadā.

Šogad Pārgaujas novadā dzimuši 32 bērni, no kuriem  22 zēni un 13 meitenes. Gaviļnieki uz saviem svētkiem nāca kopā ar vecākiem, vecvecākiem, lielākajiem brāļiem un māsām, un šī bija tā reize, kad jaundzimušie satikās ar saviem iespējamajiem pirmsskolas un skolas biedriem. Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Laima Poriete informēja, ka jaundzimušo ģimenēs 18 bērni ir pirmdzimtie, 6 dzimuši kā otrie, 9 kā trešie, 2 kā ceturtie, 1 kā piektais un 1 kā sestais bērns ģimenē. “Arī vārdu izvēlē vecāki rīkojušies dažādi. Vieni izvēlējušies savām atvasēm latviskus vārdus: meitenēm – Līva, Marta, Ance, Elza, Māra, Paula un vārds Emīlija; zēniem – Dāvis, Gusts, Ralfs, Kārlis, Oskars, Reinis, Emīls, Rūdolfs, Roberts, Pēteris, Ernests un  Gustavs. Novadā ir arī vecāki, kuri saviem mazuļiem devuši neparastākus vārdus: meitenēm – Tabita, Estere, Odrija, Karela un Gabija; zēniem – Lūkass, Ronalds, Patriks, Alekss, Hugo un Viestards”, stāsta L. Portiete.

Interesanti, ka meitenēm vārdu Līga vecāki neizvēlas. Jaunākā Līga Raiskuma pagastā dzimusi 2007. gadā, Stalbē – 2006. gadā, bet Straupes pagastā – 1997.

Sirsnīgi pateicamies simtgades bērniņu vecākiem par atsaucību un dalību svētkos.

Pašvaldība priecājas par katru jaundzimušo bērnu, kurš turpmāk Pārgaujas novadu sauks par savām mājām. Tieši tāpēc jaunajiem vecākiem tiek novēlēta izturība, kā arī teikts paldies par ģimeņu veidošanu šeit. Šogad Pārgaujas novada pašvaldība jaundzimušajiem dāvināja unikālas pasaku grāmatas, kas tapušas Latvijas simtgades projekta ietvaros. Grāmatā iekļautas 100 pasakas, ko papildina 100 krāšņi latviešu mākslinieku zīmējumi.

Aicinām 2018. gadā dzimušo bērnu vecākus, kuri svētkus neapmeklēja, ierasties Klientu apkalpošanas centrā, Stalbē, darba laikā, lai saņemtu dāvanu savam mazulim.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv