23.10.2020, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
613, pašlaik vēro: 29.

» SākumlapaGodināti 2018. gadā dzimušie bērniņi
Arī šogad Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, 1. jūnijā, Pārgaujas novadā tika svinēti 2018. gadā dzimušo bērniņu svētki. Uz tiem tika aicināti visi simtgades gadā dzimušie mazuļi, kuru dzīvesvieta deklarēta Pārgaujas novadā.

Šogad Pārgaujas novadā dzimuši 32 bērni, no kuriem  22 zēni un 13 meitenes. Gaviļnieki uz saviem svētkiem nāca kopā ar vecākiem, vecvecākiem, lielākajiem brāļiem un māsām, un šī bija tā reize, kad jaundzimušie satikās ar saviem iespējamajiem pirmsskolas un skolas biedriem. Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Laima Poriete informēja, ka jaundzimušo ģimenēs 18 bērni ir pirmdzimtie, 6 dzimuši kā otrie, 9 kā trešie, 2 kā ceturtie, 1 kā piektais un 1 kā sestais bērns ģimenē. “Arī vārdu izvēlē vecāki rīkojušies dažādi. Vieni izvēlējušies savām atvasēm latviskus vārdus: meitenēm – Līva, Marta, Ance, Elza, Māra, Paula un vārds Emīlija; zēniem – Dāvis, Gusts, Ralfs, Kārlis, Oskars, Reinis, Emīls, Rūdolfs, Roberts, Pēteris, Ernests un  Gustavs. Novadā ir arī vecāki, kuri saviem mazuļiem devuši neparastākus vārdus: meitenēm – Tabita, Estere, Odrija, Karela un Gabija; zēniem – Lūkass, Ronalds, Patriks, Alekss, Hugo un Viestards”, stāsta L. Portiete.

Interesanti, ka meitenēm vārdu Līga vecāki neizvēlas. Jaunākā Līga Raiskuma pagastā dzimusi 2007. gadā, Stalbē – 2006. gadā, bet Straupes pagastā – 1997.

Sirsnīgi pateicamies simtgades bērniņu vecākiem par atsaucību un dalību svētkos.

Pašvaldība priecājas par katru jaundzimušo bērnu, kurš turpmāk Pārgaujas novadu sauks par savām mājām. Tieši tāpēc jaunajiem vecākiem tiek novēlēta izturība, kā arī teikts paldies par ģimeņu veidošanu šeit. Šogad Pārgaujas novada pašvaldība jaundzimušajiem dāvināja unikālas pasaku grāmatas, kas tapušas Latvijas simtgades projekta ietvaros. Grāmatā iekļautas 100 pasakas, ko papildina 100 krāšņi latviešu mākslinieku zīmējumi.

Aicinām 2018. gadā dzimušo bērnu vecākus, kuri svētkus neapmeklēja, ierasties Klientu apkalpošanas centrā, Stalbē, darba laikā, lai saņemtu dāvanu savam mazulim.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv