22.10.2021, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
432, pašlaik vēro: 25.

» SākumlapaUngurmuižas apkures sistēmas izbūves darbi turpinās
 

Kopš februāra Ungurmuižā notiek aktīvi būvdarbi, kas šobrīd ietekmē muižas darbu. Paredzams, ka muižas Kungu ēka un Vecās skolas ēka, kurā atrodas restorāns, viesus pēc ierastā grafika sagaidīs jau maija vidū, kad lielākie būvniecības darbi iekštelpās būs pabeigti. Paralēli darbam iekštelpās būvnieki strādā pie Leduspagraba mūru atrakšanas un izpētes, lai tuvākajā laikā uzsāktu ēkas atjaunošanu. Projekta ietvaros šajā ēkā paredzēts ievietot granulu apkures katlu, kas nodrošinās apkuri muižas ēkās, un granulu noliktavu.

Projekta ietvaros tiks izveidotas arī divas pastāvīgās ekspozīcijas - “Vēsturiskā ekspozīcija” un “Dzīvā ekspozīcija”, kā arī “Cikliskā ekspozīcija”, kas paredz sarunu ciklu organizēšanu izglītojošu kultūras pasākumu un semināru veidā. Pirmais pasākums plānots jau 2019.gada 18.maijā, bet pastāvīgo ekspozīciju atklāšanas pasākums norisināsies maija beigās.

Jau iepriekš ziņots, ka Pārgaujas novada pašvaldība iesaistījusies sadarbības projektā “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos”, kas tiek īstenots Eiropas Savienības fondu 2014.-2020. gada plānošanas perioda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Vides aizsardzības un resursu izmantošanas efektivitāte” 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” ietvaros. Saskaņā ar veiktajiem iepirkumiem, būvdarbus objektā veic SIA “WOLF SYSTEM”, būvuzraudzību nodrošina SIA “NORD INDUSTRY”” un autoruzraudzību SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa”. Darbi objektā uzsākti februārī, plānots tos pabeigt šī gada beigās.


Eva Meijere,
projektu vadītāja, 
Attīstības plānošanas nodaļa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv