18.10.2021, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
353, pašlaik vēro: 8.

» SākumlapaApriņķu skates - pavasara vēstneši ansambļiem un koriem

Foto: Ansalmbis "Pārgaujas lakstīgalas" pēc ansambļu skates

Kā ierasts pavasarī, kad saule aiz loga sāk lutināt arvien biežāk, tiek aizvadīta ikgadējā ansambļa skate, šajā gadā 30. martā ansambļus pulcējot Cēsīs. Šajā gadā skate gan nedaudz citādā formātā - bez punktu un pakāpju piešķiršanas. Varētu domāt, ka tas uztraukumu mazināja ansambļu vidū, bet tomēr nē, jo katram ansamblim bija vēlme sevi parādīt no labākās puses. Lai skates kolektīviem sniegtu atgriezenisko saiti, to rūpīgi noklausījās diriģents Mārtiņš Klišāns. Pēc skates kolektīvi tika aicināti uz kafijas pauzi, kuras laikā neformālā gaisotnē Klišāns detalizēti katram kolektīvam izstāstīja savu redzējumu par to sniegumu. Viņš arī atzina, ka šajā reizē skati noklausīties bija kā svētki un skaists dziesmu koncerts, jo nebija jādomā par atbildīgo pakāpju sadalījumu. No Pārgaujas novada skatē startēja abi ansambļi - sieviešu vokālais ansamblis "Pārgaujas lakstīgalas" un senioru vokālais ansamblis "Laika ritmi". Klausoties abos novada ansambļos, pārņēma neviltots prieks, jo kolektīvi bija nopietni sagatavojušies.

Savukārt 13. aprīlī Priekuļu kultūras namā pulcējās Cēsu apriņķa kori, lai rādītu savas dziedāšanas spējas. Pārgaujas novadu skatē pārstāvēja Straupes pagasta jauktais koris. Līdzīgi kā ansambļiem, arī koriem šogad netika likti punkti un pakāpes, bet satraukumu tas nemazināja. Kori varēja izpildīt brīvi izvēlētas dziesmas, vienai gan vēlams bija būt a capella formātā (dziedāšana bez pavadījuma). Koris skatei izvēlējās neierastu, bet korim iemīļotu latviešu tautas dziesmu P.Vaska apdarē “Ar vilciņu Rīgā braucu”, kuru ierasti skatēs nevarētu izpildīt, bet šogad, ņemot vērā, ka bija brīvā izvēle, koris izvēlējās izpildīt. Kā otru dziesmu koris izpildīja latviešu tautasdziesmu Emiļa Melngaiļa apdarē “Rīgas torņa gala zīle”. Koru koncertu klausījās Cēsu apriņķa koru virsdiriģents Mārtiņš Klišāns, kurš skates izskaņā diriģēja arī Cēsu apriņķa kopkori.

Lai ansambļa un kora dalībniekiem arī turpmāk dziedāt prieks pavada ik uz soļa, bet vadītājiem un diriģentiem radošas idejas un jauni sasniegumi kopā ar saviem dziedātājiem!


Madara Lasmane, kultūras pasākumu vadītāja

Solveiga Ruska, kultūras pasākumu organizatore