14.10.2019, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Lauksaimnieciskai izmantošanai nomājamās zemes Pārgaujas novadā
    Aicinām pieteikties uz zemes vienībām vai tās daļas nomas tiesībām lauksaimnieciskai izmantošanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
253, pašlaik vēro: 24.

Vai, iepērkoties vietējos veikalos, pamanāt Pārgaujas novadā ražotos produktus, kas tiek izcelti ar īpašu preču zīmi “Radīts Pārgaujas novadā”?
» SākumlapaGaujas Nacionāla parka tūrisma biedrība tūrisma izstādēs pārstāv zīmolu “Enter Gauja’

Pagājušajā nedēļas nogalē, no 25.-27.janvārim, Gaujas Nacionālā parka tūrisma biedrība piedalījās starptautiskajā tūrisma izstādē „Adventur 2019”, kas norisinājās Viļņā. Izstāde “Adventur” ir tūrisma galamērķu, dzīvesveida un aktīvā tūrisma popularizēšanai veltīta starptautiskā izstāde, kas ik gadu uzņem ap 25 000 apmeklētāju. Enter Gauja izstādes laikā tika popularizēja Gaujas Nacionāla parka pastaigu maršrutus, aktīvās atpūtas iespējas, kā arī piļu un muižu piedāvājumu.

Kopumā šajā gadā lietuviešu interese bija lielāka nekā iepriekšējā gadā. Daudzi teica, ka ir ieplānojuši šogad braukt uz Gaujas Nacionālo parku, un uzdeva konkrētus jautājumus, ko viņi varētu darīt šajā reģionā. Ļoti labas atsauksmes tika saņemtas par tūrisma ceļvedi “Enter Gauja”, kurā apkopoti tūrisma objekti, ieteikumi maršrutiem, kā arī nakšņošanas un ēdināšanas vietas. Ar lielu interesi, ceļotāji aplūkoja tūrisma maršrutu lapas, un bija pārsteigti uzzinot, ka mājas lapā www.entergauja.com ir pieejami ap 30 maršrutu. Uzmanību piesaistīja arī tas, ka Enter Gauja ir sava mobilā lietotne, kas satur informāciju par tūrisma objektiem, maršrutiem, un tās izmantošanas iespējas, gan tūrisma brauciena plānošanai pirms brauciena, gan ceļojuma laikā.

Šajā gadā „Enter Gauja” zīmols tiek popularizēts izstādēs Somijā, Lietuvā, Igaunijā un Vācijā. Bet jau šajā nedēļas nogalē, no 2.-4.februārim, “Enter Gauja” stends būs Rīgā, starptautiskajā tūrisma izstādē “Balttour 2019”.

Jau ziņots, ka Gaujas Nacionālā parka teritorijā esošās pašvaldības – Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas, Kocēnu, Priekuļu un Inčukalna – kopš 2012.gada īsteno stratēģiju par Gaujas Nacionālo parku kā vienotu tūrisma galamērķi.

Gaujas Nacionāla parka tūrisma biedrība piedalās starptautiskajās tūrisma izstādēs saskaņā ar 2018.gada 4.oktobrī noslēgto līgumu Nr. SKV-L-2018/179 ar v/a „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra” par “Starptautiskās konkurētspējas veicināšanu”, un noslēgto līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta Nr.3.2.1.1/16/A/009 “Gaujas Nacionālā parka tūrisma klastera attīstības 2.posms” realizāciju.