18.10.2021, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
347, pašlaik vēro: 14.

» SākumlapaAicinām iedzīvotājus izteikt viedokli par Rozulas skolas tālāku izmantošanu

Šā gada 17. janvārī Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisijas sēdē tika skatīts jautājums par Rozulas skolas tālāku izmantošanu.

Kā zināms, Rozulas pamatskolas darbība tika pārtraukta 2008. gada 1. jūlijā, pēc tam, kad Rozulas pamatskolas skolēnu skaits bija sarucis līdz 13, un atbilstoši normatīvo aktu prasībām skola vairs nevarēja pastāvēt.  

Cienot Rozulas skolas nozīmi vietējo iedzīvotāju izglītošanā, Rozulas kopienas dzīvē un cerot, ka ēku kādreiz atkal izdosies izmantot, pašvaldība visus šos gadus ir nodrošinājusi ēkas uzturēšanu – ierīkojusi apkures sistēmu, apsardzi, sakārtojusi apkārtējo teritoriju. Skolai tiek iepirkta malka, algots viens darbinieks. Kopumā kopš 2010. gada īpašuma uzturēšanai izlietoti 106 034 eiro.

Tomēr risinājumu ēkas izmantošanai līdz šim nav izdevies atrast. Interesi par ēkas nomu izrādīja dažas profesionālas radošas organizācijas, diemžēl sarunas nenoveda pie rezultāta. Pašvaldība piedāvājusi telpas izmantošanai novada sabiedriskajām organizācijām, tomēr skolas atrašanās vieta nevienai no tām nešķita piemērota. Arī uzņēmēji, ar kuriem uzsāktas sarunas par iespējamu telpu nomu, izvēlējās savu darbību attīstīt citur.  Pirms kāda laika tika izvērtēta iespēja ēkā veidot vietējo novadpētniecības muzeju, taču tika aplēsts, ka muzejs, kas atrodas tik attālināti no galvenajiem autoceļiem, nebūtu dzīvotspējīgs. Turklāt, lai ēku varētu izmantot kādas ieceres īstenošanai, jāveic pārbūve vai atjaunošana un iekšējo inženiertīklu izbūve, kam nepieciešamais finansējums ir vairāk nekā 520 000 eiro.

Ēka jau desmit gadus stāv tukša, un īpašumu komisijā ir izskanējis viedoklis arī par to, ka ēku un tai pieguļošo zemes gabalu varētu atsavināt. Iegūtos līdzekļus saskaņā ar pašvaldības investīciju plānu varētu mērķtiecīgi ieguldīt Rozulas tautas nama atjaunošanā un infrastruktūras attīstīšanā – nomainīt jumtu, uzlabot ēkas energoefektivitāti, atjaunot fasādi un sakārtot iekšējos inženiertīklus.

Pašvaldība vēlas noskaidrot sabiedrības viedokli par Rozulas skolas turpmāku izmantošanu un lūdz iedzīvotājus līdz 21. februārim aizpildīt interaktīvo aptauju ŠEIT

vai iesniegt priekšlikumu par ieceri un tai iespējamo investīciju piesaisti rakstiskā veidā Klientu apkalpošanas centrā novada pārvaldē Stalbē, vai sūtot uz e-pastu pargaujasnovads@pargaujasnovads.lv.


Rudīte Vasile,
deputāte, Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisijas sekretāre