07.07.2020, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
67, pašlaik vēro: 15.

» SākumlapaDelegācija no Kirgizstānas viesojas Pārgaujas novadā

4. oktobrī Pārgaujas novadā viesojās Kirgizstānas delegācija, kura Latvijā ieradās 1. oktobrī Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) īstenotā projektā “Pašvaldību attīstība un labas pārvaldības veicināšana Kirgizstānā” ietvaros. Delegācija pārstāvēja Kirgizstānas Republikas prezidenta administrāciju, parlamenta administrāciju, premjerministra administrāciju, Finanšu ministriju, Pašvaldību jautājumu valsts aģentūru, Kirgizstānas Pašvaldību savienību, Kirgizstānas Pašvaldības un attīstības politikas institūtu.

LPS informē, ka vizītes ietvaros kirgīzu kolēģiem tika nodrošinātas apmācības par labo praksi publiskajā pārvaldībā, pašvaldību interešu aizstāvību un pārstāvību gan valsts, gan Eiropas Savienības institūcijās, par valsts funkciju deleģēšanu pašvaldībām un deleģēto funkciju finansēšanas kārtību. Vizītes laikā viesi tikās ar LPS priekšsēdi Gintu Kaminski un ģenerālsekretāri Mudīti Priedi, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētāju Sergeju Dolgopolovu, Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski un Finanšu ministrijas Pašvaldību finansiālās darbības uzraudzības un finansēšanas departamenta direktori Intu Komisari.

Pārgaujas novadā ārzemju viesi tika uzņemti 4. oktobrī. Delegācija viesojās SIA “Raiskuma Labumu darītava”, kur tika iepazīstināti ar Raiskuma alus darīšanas, maizes cepšanas un kūpinājumu gatavošanas tradīcijām un procesiem. Kristaps Ročāns no Vidzemes plānošanas reģiona viesiem pastāstīja par Latvijas augstvērtīgas un veselīgas pārtikas klastera darbību un nozīmi. Kirgīzu viesi apmeklēja arī SIA “ZAAO” reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru “Daibe”, kur iepazinās un atzinīgi novērtēja gan atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, gan arī ieguldījumu vides izglītībā. Delegācija tikās arī ar Vidzemes plānošanas reģiona administrācijas vadītāju Gunu Kalniņu – Priedi, kura viesiem izklāstīja būtiskāko par Vidzemes plānošanas reģiona darbību. Savukārt Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs prezentēja Pārgaujas novada pašvaldības darbību, iepazīstinot ar realizētajiem projektiem, atbalsta sistēmu uzņēmējdarbībai, kā arī ar kultūras mantojumu un tradīcijām. Dienas izskaņā kirgīzu viesi apmeklēja Ungurmuižu un Stalbes pagasta pārvaldi, kur iepazinās ar pašvaldības darbinieku darbu.

3. oktobrī Kirgizstānas delegācija tika uzņemta arī Amatas un Raunas pašvaldībās. Šajā dienā Cēsu pilī tika noslēgti līgumi par sadarbību starp 3 Latvijas pašvaldībām un trim Kirgizstānas pašvaldībām, tajā skaitā, arī ar Pārgaujas novada pašvaldību. Sadarbības līgums parakstīts ar Narin pašvaldību (priekšsēdētājs Alimkulov Emilbek), akcentējot partnerību nozīmi, starptautiskās pieredzes apmaiņas veicināšanu, kā arī LPS *projekta “Pašvaldību attīstība un labas pārvaldības veicināšana Kirgizstānā” mērķu sasniegšanu.

 

*Projekts saņēmis Ārlietu ministrijas finansējumu 2018. gadā no attīstības sadarbības budžeta, un tā mērķis ir veicināt labu pārvaldību Kirgizstānā, stiprinot vietējās pārvaldes un Kirgizstānas Pašvaldību savienības kapacitāti.

 
Iluta Beķere,
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv