17.02.2019, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Aicinām iedzīvotājus izteikt viedokli par Rozulas skolas tālāku izmantošanu
  Izsaki savu viedokli - aizpildi anketu!
 • Zemledus makšķerēšanas sacensības
  23. februārī plkst. 10.00 uz Raiskuma ezera...
 • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
  Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
 • Lauksaimnieciskai izmantošanai nomājamās zemes Pārgaujas novadā
  Aicinām pieteikties uz zemes vienībām vai tās daļas nomas tiesībām lauksaimnieciskai izmantošanai ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1097, pašlaik vēro: 22.

Vai esat apmierināts/-a ar autoceļu mehanizētās attīrīšanas no sniega kvalitāti 2018./2019. ziemas sezonā Pārgaujas novadā?
» SākumlapaPārgaujas novada domes deputāti apmeklē Lielstraupes pili
 

30. maija pēcpusdienā Pārgaujas novada domes deputāti viesojās Lielstraupes pilī, lai kopīgi aplūkotu pils telpas, kā arī lai diskutētu par nozīmīgā kultūras pieminekļa nākotni un izmantošanas iespējām.

Uz diskusijām Lielstraupes pilī ieradās Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents, domes priekšsēdētāja vietnieks Imants Kalniņš un deputāti – Juris Baltgalvis, Ādolfs Čudorāns, Jānis Plūme, Guna Rukšāne un Rudīte Vasile. Vizītes laikā klātesošie apskatīja pils telpas, kārtējo reizi pārliecinoties par to unikalitāti, kā arī par to, kādi ir nepieciešamie darbi, lai uzlabotu telpu un pašas ēkas stāvokli.

Kopā ar Pārgaujas novada domi Lielstraupes pilī viesojās arī tūrisma eksperte Ineta Litte, kura atzina, ka pašlaik cilvēku interese par pili ir ļoti liela, tāpēc pili tūristu apskatei būtu vēlams atvērt jau tagad, saglabājot un rādot apmeklētājiem arī to pils daļu, kas saistās ar slimnīcu.             

Hardijs Vents skaidroja, ka situācija ar Lielstraupes pils īpašuma tiesībām joprojām ir nenoteikta. Turpinās tiesvedība par zemes robežām, un īpašums nav ierakstīts Zemes grāmatā. Vienlaikus jau vairākus mēnešus pašvaldība ir atbildīga par pils uzturēšanu un dara to ļoti apzinīgi – gan sakārtojot apkārtni, gan savedot kārtībā “tās lietas, par kurām gadu desmitiem bija piemirsts”.  “Šajā brīdī es gribētu ļoti saprātīgi un piesardzīgi iet uz priekšu, ar domu, ka kaut kad varbūt pašvaldība būs pilntiesīga īpašumu pārvaldītāja”, atzina domes priekšsēdētājs.

Pēc garākām diskusijām tika nolemts, ka pils ēku komplekss ir jāizmanto, un tuvākajā laikā interesentiem tiks piedāvāts telpu nomas pakalpojums dažādām ceremonijām. Tiks meklētas iespējas Lielstraupes pilī nodrošināt arī ekskursijas gidu vadībā.


Iluta Beķere,

sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv