24.09.2018, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Informācija par ceļa remontdarbiem posmā Jaunzemi - Vārnēni
    Informējam, ka no 29.08.2018. ir uzsākti ceļa segas izbūves darbi, kuru laikā būs slēgti (darba laikā no 8:00-18:00) atsevišķi ceļa posmi un ceļš nebūs izbraucams ...
  • Pasākums "Skopta un videi draudzīga sēta 2018" noslēdzies ar Saimniekballi
    18. augustā Ungurmuižā notika pasākuma "Sakopta un videi draudzīga sēta" noslēgums. Godināti sakopto sētu saimnieki ...
  • Lauksaimnieciskai izmantošanai nomājamās zemes Pārgaujas novadā
    Aicinām pieteikties uz zemes vienībām vai tās daļas nomas tiesībām lauksaimnieciskai izmantošanai ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1121, pašlaik vēro: 17.

Vai izbaudījāt silto vasaru?
Jā, beidzot bija īsta vasara!
Nē, bija pārāk karsti.
» SākumlapaPārgaujas novada domes deputāti apmeklē Lielstraupes pili
 

30. maija pēcpusdienā Pārgaujas novada domes deputāti viesojās Lielstraupes pilī, lai kopīgi aplūkotu pils telpas, kā arī lai diskutētu par nozīmīgā kultūras pieminekļa nākotni un izmantošanas iespējām.

Uz diskusijām Lielstraupes pilī ieradās Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents, domes priekšsēdētāja vietnieks Imants Kalniņš un deputāti – Juris Baltgalvis, Ādolfs Čudorāns, Jānis Plūme, Guna Rukšāne un Rudīte Vasile. Vizītes laikā klātesošie apskatīja pils telpas, kārtējo reizi pārliecinoties par to unikalitāti, kā arī par to, kādi ir nepieciešamie darbi, lai uzlabotu telpu un pašas ēkas stāvokli.

Kopā ar Pārgaujas novada domi Lielstraupes pilī viesojās arī tūrisma eksperte Ineta Litte, kura atzina, ka pašlaik cilvēku interese par pili ir ļoti liela, tāpēc pili tūristu apskatei būtu vēlams atvērt jau tagad, saglabājot un rādot apmeklētājiem arī to pils daļu, kas saistās ar slimnīcu.             

Hardijs Vents skaidroja, ka situācija ar Lielstraupes pils īpašuma tiesībām joprojām ir nenoteikta. Turpinās tiesvedība par zemes robežām, un īpašums nav ierakstīts Zemes grāmatā. Vienlaikus jau vairākus mēnešus pašvaldība ir atbildīga par pils uzturēšanu un dara to ļoti apzinīgi – gan sakārtojot apkārtni, gan savedot kārtībā “tās lietas, par kurām gadu desmitiem bija piemirsts”.  “Šajā brīdī es gribētu ļoti saprātīgi un piesardzīgi iet uz priekšu, ar domu, ka kaut kad varbūt pašvaldība būs pilntiesīga īpašumu pārvaldītāja”, atzina domes priekšsēdētājs.

Pēc garākām diskusijām tika nolemts, ka pils ēku komplekss ir jāizmanto, un tuvākajā laikā interesentiem tiks piedāvāts telpu nomas pakalpojums dažādām ceremonijām. Tiks meklētas iespējas Lielstraupes pilī nodrošināt arī ekskursijas gidu vadībā.


Iluta Beķere,

sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv