07.07.2020, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
98, pašlaik vēro: 23.

» SākumlapaIzzini Straupi vietējo stāstnieku pavadībā

Velobrauciens apkārt Straupei kopā ar Edīti Rudzīti. Autors: Vilnis Slūka


Piestāt pie apskates objekta, to aplūkot un izzināt, cik paša spēkiem iespējams, ir viena no iespējām, kad dodamies tuvākos vai tālākos izbraucienos. Bet, ticiet, pavisam citi apvāršņi paveras tad, kad ar apskates vietu vai notikumu iepazīstina un ar stāstiem dalās kāds, kas to izzinājis vai pat piedzīvojis. Straupes pusē mēs šos cilvēkus dēvējam par gidiem vai vietu stāstniekiem.

2016. gadā projekta "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)" ietvaros tika likti pamati Straupes apkārtnes vietu stāstnieku iedvesmošanai un apmācīšanai. 2017. gadā norisinājās mācības, bet šī gada maijā - testa pasākums, kura laikā tās dalībniekiem tika dota iespēja iepazīt gidu piedāvātās programmas. 


Izstrādātie gidu piedāvājumi izdevušies ļoti labi, par ko liecina gan labās atsauksmes, gan pasākumu dalībnieku lielā interese, neskaitāmi izzinoši jautājumi un vēlme apskates vietā uzkavēties pat vēl pēc ekskursijas beigām, diskutējot par faktiem, atklāsmēm un nākotnes iecerēm.


Arī turpmāk aicinām izzināt Pārgaujas novada dabas un kultūrvēstures vērtības vietējo stāstnieku pavadībā. Sazinies, piesakies, atklāj un izzini:

  • Straupes lauku labumu tirdziņu Straupes Zirgu pastā kopā ar Rudīti Vasili katra mēneša 1. un 3. svētdienā plkst. 11:00 (rudite.vasile@gmail.com; +371 29464946. Cena: 5 EUR no cilvēka; viesu grupām, mazākām par 10 cilvēkiem: 50.00€);
  •  Straupes ciema centru, Mazstraupes un Lielstraupes pils apkārtni kopā ar Elitu Martinsoni (martinsoneelita1@gmail.com; +371 29441970. Cena: 2 EUR no cilvēka, viesu grupām, mazākām par 10 cilvēkiem: 20.00€);
  • Straupes apkārtnes dabas vērtības velobraucienā kopā ar Edīti Rudzīti (edrudz@gmail.com; +371 26550395. Cena: 5 EUR no cilvēka, viesu grupām, mazākām par 10 cilvēkiem: 50.00€)!
Vairāk par piedāvājumiem var uzzināt, sazinoties ar gidiem, vai Straupes un tās apkārtnes tūrisma lapā www.visit.straupe.lv sadaļā KO DARĪT.


Liene Zilvere,

Projekta HANSA asistente
hansa@pargaujasnovads.lv