24.10.2021, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
281, pašlaik vēro: 22.

» SākumlapaDabas un tehnoloģiju parkā "URDA" būs izstāde par pirmo Latvijas pētnieku ekspedīciju uz Antarktīdu

No 12.jūnija līdz 16.jūlijam Dabas un tehnoloģiju parkā "URDA" būs apskatāma izstāde par godu trim Latvijas Universitātes (LU) pasniedzējiem un pētniekiem, kas šī gada 10.februārī devās ekspedīcijā uz Antarktīdu, lai turpinātu attīstīt polāro pētījumu jomu Latvijā. Šī bija pirmā latviešu zinātnieku ekspedīcija uz Antarktīdu. Izstādes atklāšana notiks 12.jūnijā plkst. 13.00.

Ekspedīcijā devās LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes pasniedzēji un pētnieki: Dr. ģeol. Kristaps Lamsters,  Dr. ģeol. Jānis Karušs un Dr. ģeol. Māris Krievāns. Pētnieku komanda kopā jau īstenojusi trīs ekspedīcijas, veicot ledāju pētījumus Islandē un Grenlandē. Šīs ekspedīcijas pētījumu bāze bija Ukrainai piederošā Vernadska polārstacija, kura atrodas uz Galindesa salas netālu no Antarktīdas pussalas.

Komandas mērķis ekspedīcijas laikā bija veikt Antarktīdas pussalas un apkārtējo salu ledāju biezuma un iekšējās struktūras mērījumus, kā arī izveidot 3D modeļus turpmākiem pētījumiem. Zinātnieki pētīja uz ledājiem mītošos mikroorganismus un augšņu veidošanās procesus, kā arī iežu un nogulumu veidošanās apstākļus.

Varam lepoties, ka Latvijas pētnieki ir  iesaistījušies  starptautiski nozīmīga un neizzināta reģiona pētījumos. Mūsu zinātnieku pētījumi dos ieguldījumu Latvijas un citu valstu zinātnieku izpratnē par mūsdienu procesiem un ledāju dinamiku Antarktīdas pussalas apkārtnē. Zinātniskie pētījumi Antarktīdā veicinās arī sabiedrības izpratni par globālo klimata mainību un ledāju kušanas ietekmi.

Ideja attēlot pirmās latviešu Antarktīdas ekspedīcijas dalībniekus foto sesijā pieder aģentūras Tribe mākslinieciskajam direktoram Levanam Lomidzem. Lomidze norāda: “Fotografējām ģeologus, kuri ir ļoti dažādi - ļoti gari latvieši, īsti zinātnieki, kuri gan darbā, gan ārpus darba ir aizrauti ar savu nodarbi. Vēlējos foto sesiju izstrādāt 50. gadu stilā, lai būtu jūtams latviešu ģeologu raksturs, to smagie skatieni un spēks.”

 

Papildu informācija:

Marta Zīverte

Projekta kuratore
Tel.+371 26122276;
E-pasts marta@triberiga.com


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv