24.10.2021, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
322, pašlaik vēro: 25.

» SākumlapaPārgaujas novada delegācija piedalās projekta “Small Markets at the Heart of EU Economy” partneru noslēguma pasākumā Itālijas pilsētā Kasalborgonē

Foto: (no kreisās) Pārgaujas novada domes deputāts Jānis Plūme, Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents, Pārgaujas novada pašvaldības projektu vadītāja Eva Meijere, Pārgaujas novada domes deputāti Monvids Krastiņš un Rudīte Vasile, uzņēmējs no Pārgaujas novada Normunds Ruķis, Līgatnes novada pašvaldības pārstāves Ilze Grahoļska un Ilze Goba.


No 16. līdz 21. maijam Itālijā norisinājās Eiropas Savienības programmas "Eiropa pilsoņiem" starptautiskā projekta “Small Markets at the Heart of EU Economy” (tulk. Mazie tirgi Eiropas Savienības ekonomikas sirdī) noslēdzošā partneru delegātu tikšanās. Partneru delegācijas no Latvijas, Maltas, Rumānijas, Itālijas, Polijas un Vācijas uzņēma viens no projekta partneriem – Kasalborgone pilsētas pašvaldība. Pārgaujas novada pašvaldību pārstāvēja domes priekšsēdētājs Hardijs Vents, deputāte un tūrisma organizatore Rudīte Vasile, deputāts un uzņēmējs Monvids Krastiņš, deputāts un uzņēmējs Jānis Plūme, uzņēmējs Normunds Ruķis un projektu vadītāja Eva Meijere.

 Vizītes laikā tika apmeklēti vairāki veiksmīgi vietējie uzņēmēji, kuri nodarbojas ar pārtikas produktu un kosmētikas  ražošanu, notika debates par mikrouzņēmumiem un to lomu ekonomikā, tika prezentētas partnervalstu likumdošanas nostādnes mikrouzņēmumiem un mazās uzņēmējdarbības atbalsta programmas pašvaldībās, tostarp Pārgaujas novada pašvaldībā. Tikšanās laikā ar  partnervalstu pārstāvjiem un Kasalborgones  pašvaldības vadību tika pārrunāti projekta rezultāti un apspriestas idejas jauna projekta iesniegšanai Eiropas Komisijā šī gada rudenī.

Pieredzes apmaiņas brauciena laikā Turīnā delegāciju pārstāvjiem bija iespēja tikties ar  Pjemontes  reģiona administrācijas pārstāvjiem, lai iepazītu  reģionālās politikas pamatnostādnes. Pārgaujas novada pašvaldības delegācija viesojās arī Gastronomijas zinātņu univeristātē Polenco pilsētā (Universita di Scienze Gastronomiche di Pollenzo), lai izzinātu vietējās kopienas pieredzi 14.gadsimta pils atjaunošanā un izmantošanā mūsdienu vajadzībām, ierīkojot tajā izglītības un viesmīlības kompleksu.

Pasākuma noslēgumā visi partneri parakstīja nodomu protokolu ar mērķi veicināt starpvalstu sadarbību ilgtspējīgas lauksaimniecības un tūrisma attīstībā.

Pārgaujas novada pašvaldība ir viena no projekta partnerpašvaldībām. Projekta īstenošana tika uzsākta 2016.gada otrajā pusē ar programmas “Eiropas pilsoņiem” līdzfinansējumu 2.2. aktivitātē pilsētu tīklošanās (Network of Towns). Eiropas Savienības programmas „Eiropa pilsoņiem” (2014-2020) mērķis ir tuvināt Eiropu tās iedzīvotājiem, stiprināt piemiņu un palielināt sabiedriskās līdzdalības iespējas Eiropas Savienībā, nodrošinot vietējā, reģionālā un dalībvalstu līmenī atklātākas debates par ES jautājumiem. Programma veicina pilsoniskās sabiedrības organizāciju iespēju palielināšanos, lai to biedrus un plašāku sabiedrību iesaistītu ES demokrātiskajā dzīvē.

Eva Meijere,
Projektu vadītāja© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv