22.10.2021, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
455, pašlaik vēro: 19.

» SākumlapaAicinām uz starptautiskajām Hanzas dienām Rostokā

Pārgaujas novada pašvaldība ir apstiprinājusi savu dalību 38. starptautiskajās Hanzas dienās, kas šogad notiks Rostokā (Vācijā) no 21. līdz 24.jūnijam. Uz Hanzas dienām dosies gan pašvaldības pārstāvji, amatierkolektīvi un amatnieki, kas iesaistīsies kultūras programmā un veidos prezentācijas stendu. Projekta HANSA darbinieki Rostokā strādās starptautiskajā stendā, kur aicinās ārvalstu tūristus apmeklēt Igaunijas, Latvijas un Zviedrijas mazās Hanzas pilsētas, jo īpaši izceļot Straupi, kuras jaunradītais zīmols ir noformulēts vārdos “pasaulē mazākā Hanzas pilsēta”.

Hanzas dienu ietvaros Rostoka atzīmēs pilsētas 800.dzimšanas dienu, līdz ar to svētki tiek rīkoti ar plašu vērienu. Skatītājiem tiks piedāvāta Hanzas kuģu parāde un preču izkraušanas pasākumi ostā, kā arī vizināšanās ar Hanzas kuģiem.  Rostokas ostā darbosies Hanzas tirgotāji kantori, zivju tirgus. Pilsētā būs izvietoti milzīgi panorāmas riteņi, notiks vēsturiski uzvedumi un uguns šovi, darbosies vēsturiskais Hanzas tirgus, vietējo alus brūžu un pārtikas ražotāju tirgus un starptautiskais Hanza pilsētu tirgus, kurā savu preci piedāvās arī Pārgaujas novada amatnieki.

Rostokā svētku laikā notiks Hanzas mākslas izstāde, kurā tiks izstādīts arī mākslas darbs no Pārgaujas novada.  Paredzēta dalībnieku kultūras programma, biznesa forums, Hanzas delegāciju sapulce.

Hanzas savienībā ik gadu tiek uzņemtas jaunas pilsētas. Tā kopš 2017.gada senākajai pilsētu apvienībai klāt nākušas piecas, un nu jau pilsētu skaits ir 190. Hanzas savienība tiek uzskatīta par Eiropas Savienības priekšteci, un tā ir pasaulē lielākā brīvprātīgā pilsētu kopiena, kas apvieno pilsētas no 16 valstīm. Tās mērķis ir sekmēt Eiropas pilsētu pašapziņu un vienotību ekonomiskajā, kultūras, sociālajā un politiskajā jomā. Pateicoties Pārgaujas novada pašvaldības dalībai iepriekšējo gadu starptautiskajos Hanzas dienu pasākumos, kopš 2015.gada kopā ar partneriem no Zviedrijas, Igaunijas un Latvijas iespējams īstenot vērienīgu tūrisma attīstības projektu „Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) Centrālās Baltijas jūras programmas 2014.-2020.gadam ietvaros.

Par braucienu uz Rostoku atbildīgās kontaktpersonas no Pārgaujas novada pašvaldības ir Attīstības plānošanas nodaļas speciāliste, tūrisma organizatore Rudīte Vasile un kultūras pasākumu organizatore Solveiga Ruska. Brauciens notiks no 20. līdz 25.jūnijam.

Ja vēl kādam ir vēlme piedalīties braucienā, lūdzam pieteikties līdz šīs nedēļas beigām, 25. maijam, pa tālr. 26234766 (Solveiga).

Sīkāk par starptautiskajām Hanzas dienām Rostokā skatiet www.hansetag-rostock.com


Atpakaļ ...© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv