20.10.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
140, pašlaik vēro: 12.

» SākumlapaJaunieši piedalās seminārā par jauniešu migrāciju

No 17. līdz 18. aprīlim viesu namā “Laso”, Cēsīs, notika seminārs “Jauniešu migrācija. Izaicinājumi un ieguvumi darba ar jaunatni attīstībai”. Seminārs tika īstenotas projekta “Baltic youth research(ers) up-graded: long term impact on youth field" (2016-2-LT02-KA205-004814) ietvaros un to finansē Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”.

Seminārā piedalījās jaunatnes darbinieki, pedagogi, brīvprātīgie, nevalstisko organizāciju pārstāvji, kā arī jauniešu līderi no dažādām Latvijas pilsētām un pašvaldībām. Pārgaujas novadu pārstāvēja sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste, kā arī 3 novada jaunieši – Evelīna (Straupes pamatskola), Kristiāna (Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija) un Matīss (Valmieras tehnikums). Semināra radošais un uz savstarpējo komunikāciju, saskarsmi, viedokļu apmaiņu balstītais formāts ļāva labāk izprast terminus – migrācija, emigrācija, imigrācija, reemigrācija – un to būtību, atšķirības un nianses, kā arī iemeslus, kas tos izraisa. Uzmanība tika vērsta kā iekšējai, tā ārējai migrācijai un starpinstitucionālās sadarbības nozīmei. Tika iegūta noderīga informācija par dažādu starptautisku organizāciju darbību, kā arī aplūkoti migrācijas radītie ieguvumi un ēnas puses darbā ar jaunatni, kā arī iedzīvotāju skaitam un attīstībai pašvaldībās ilgtermiņā.

Pēc divu dienu diskusijām un gūtās informācijas, noslēgumā grupās tika izstrādāti priekšlikumi pašvaldībām, jaunatnes darbiniekiem un starptautiskajām organizācijām par to, kā migrāciju izmantot par labu jaunatnes darba attīstīšanai, kā arī reemigrācijas (izceļojošo iedzīvotāju atgriešanās mājās) procesa veicināšanai.

Pēc dalības seminārā tā dalībnieki atzina, ka iepriekš nebija padziļināti interesējušies par migrācijas procesiem un to, cik statistikas dati ir neglaimojoši. Mazo pašvaldību pārstāvji secināja, ka to ilgtspējīgai pastāvēšanai ir jāstrādā pie reemigrācijas procesa veicināšanas, un ka tieši jaunieši ir galvenā auditorija.

Paldies semināra organizatoriem – biedrībai “Jaunatnes līderu koalīcija” par kvalitatīvo un efektīvo informācijas pasniegšanas veidu, iespēju piedalīties seminārā, kā arī iespēju satikt citus darbā ar jaunatni iesaistītos.


Iluta Beķere,
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv