20.10.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
146, pašlaik vēro: 15.

» SākumlapaTapis viduslaiku Straupes pilsētas makets

Ar citādu skatu un noskaņu Straupes pamatskolā šogad aizvadīta projektu nedēļa, kas norisinājās laikā no 5. – 9. februārim. Pateicoties projektā “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbība (HANSA)” ietvertajām aktivitātēm, kas paredzēja arī skolēnu iesaisti vēstures izzināšanas procesā, Straupes pamatskolas audzēkņiem tika dota iespēja pašu rokām izgatavot viduslaiku Straupes pilsētas 3D maketu.

Projektu nedēļa aizsākās ar vēsturnieka Edgara Plētiena aizraujošu nodarbību ciklu, kuras laikā skolēni izzināja viduslaiku pilsētas apbūves pamatelementus, to veidošanos un izvietojuma kārtību. Iepazīstoties ar tradicionāliem viduslaiku pilsētu piemēriem, kā Birminghemu, Krakovu un Parīzi, pētot vēstures materiālus un mūsdienās uzņemtus satelītattēlus, tika ieskicēts viduslaiku Straupes pilsētas plāns.

Apzinājuši vēsturisko situāciju, bērni kopā ar lektoriem Elitu Martinsoni un Oskaru Krišānu devās iepazīt situāciju dabā. Mazāko klašu skolēni Oskara pavadībā līdz sīkākajām detaļām, ieskatoties pat mikroskopā, iepazina kokus, to sugu izplatību vēsturi, ārējās pazīmes un atšķirības. Izstaigājot skolas apkārtni, tika noskaidrotas tur augošo koku sugas, to vecums un saistība ar tālo Hanzas laiku.

Savukārt vecāko klašu skolēni tūristu gides Elitas Martinsones pavadībā devās izzinošā ekskursijā no Mazstraupes uz Lielstraupes pili. Ceļā meklējot un ar fotokameru palīdzību fiksējot tos dabā redzamos elementus, kas liecinātu par nocietinātas pilsētas esamību viduslaikos.

Iegūtās zināšanas vēstures un pētniecības nodarbībās tika liktas lietā projekta nedēļas noslēdzošajā fāzē, kad skolā viesojās SIA “Mazā Brīnumzeme”, sākotnēji stāstot un rādot skolēniem, kā no putuplasta ar dažādu darbarīku un veiklu roku palīdzību var tapt neiedomājamas figūras, bet, pēc tam jau visiem kopā darbojoties, radīt skaistu un paliekošu vērtību – viduslaiku Straupes pilsētas plānu.

Liels paldies Straupes pamatskolas direktorei Ligitai Krūmiņai un visam skolas kolektīvam par uzdrošināšanos, ikvienam audzēknim – par ieguldīto darbu. Rezultāts ir skaists un prieku nesošs!