24.10.2021, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
293, pašlaik vēro: 31.

» SākumlapaDaibē tiekas Ziemeļvidzemes reģiona pašvaldību jaunatnes darbinieki
 

19. februārī visas dienas garumā reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā (RAAC) “Daibe” notika darbā ar jaunatni iesaistīto darbinieku tikšanās, lai meklētu labākos risinājumus jaunatnes darbam vides kontekstā.

RAAC “Daibe” notikusī tikšanās vienviet pulcēja jaunatnes darbiniekus no SIA “ZAAO” apsaimniekošanas reģiona – no Pārgaujas, Cēsu, Amatas, Valmieras, Rūjienas, Burtnieku, Salacgrīvas, Naukšēnu, Valkas, un Priekuļu pašvaldībām. Tikšanās mērķis – veidot sadarbību vides izglītības jomā starp novadu jaunatnes darba organizatoriem un ZAAO, piesaistot citus partnerus. Dienas gaitā jaunatnes darbinieki no SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību speciālistes Lauras Jegorovas guva paplašinātu informāciju par uzņēmuma darbību un piedāvātajām iespējām, kā arī savstarpēji iepazinās, īsi prezentējot to, kāds ir darbs ar jaunatni konkrētajā pašvaldībā. Ar lekciju “Aprites ekonomika” bija ieradusies Ziemeļvalstu Ministru padomes pārstāve Maija Kāle, kura klausītāju vidū raisīja pārdomas, kā arī diskusijas. Jaunatnes darbinieki devās ekskursijā pa RAAC “Daibe”, uzzinot daudz interesantu, kā arī iedvesmojošu faktu, ieguva informāciju par SIA “ZAAO” vides izglītību, ko sniedza vides izglītības projektu vadītāja Ieva Freimane.

Unikāla iespēja bija topošā Dabas un tehnoloģiju parka (DTP) “URDA” apskate. Kā zināms, DTP “URDA” varēs apmeklēt un savu kompetenču papildināšanai izmantot bērni un jaunieši no dažādu novadu izglītības iestādēm. DTP ēkas būvniecībai līdzekļus piešķīrusi Izglītības un zinātnes ministrija. Būvniecības pasūtītājs ir Pārgaujas novada pašvaldība, cieši sadarbojoties ar SIA “ZAAO”. DTP tiek veidots, lai skolēniem būtu iespēja apgūt dabaszinātnes un tehnoloģijas ieinteresēti, saistībā ar reālo dzīvi, ar mūsdienīgām mācību metodēm, izmantojot DTP infrastruktūras sniegtās iespējas. Tāpat arī ikviens skolotājs saņems atbalstu un konsultācijas, lai skolēniem ar interesi un laikmetam atbilstoši mācītu dabaszinātnes ne tikai klasē, bet arī ārpus tās. Taču būtiski, ka „URDA” būs pieejama ne tikai skolēniem, studentiem un zinātniekiem, bet ikvienam dabas draugam. DTP tiks atvērts 2018. gada 10. maijā.

Kopīgā diena noslēdzās ar jaunatnes darbinieku ideju vētru, kuras laikā jaunatnes darbinieki savstarpēji dalījās pieredzē, kā arī pastāstīja par raksturīgāko viņu pārstāvētajiem novadiem. Tika jau iezīmētas iespējamās sadarbības iespējas un secināts, ka, lai veiksmīgāk to varētu realizēt, ir biežāk jātiekas vai jākomunicē.

Iluta Beķere,
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv