24.10.2021, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
295, pašlaik vēro: 26.

» SākumlapaPārgaujas novadā viesojas delegācija no Riškani rajona Moldovā

Pirmdien, 29. janvārī, Pārgaujas novadā viesojās delegācija no Riškani rajona, kas atrodas Moldovas Ziemeļu reģionā. Riškani rajonu vizītes laikā pārstāvēja 3 personas – rajona padomes priekšsēdētājs Jurijs Urzika, finanšu direktors Igors Frečautans, kā arī Aleksandrs Krigans, kura pārziņā ir vietējās rīcības grupas veidošana LEADER programmai uzsākšanai Riškani rajonā.

Moldovas viesus sagaidīja un uzņēma Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents, kā arī Attīstības plānošanas nodaļas speciālistes – tūrisma organizatore Rudīte Vasile, projektu vadītāja Eva Meijere un sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste Iluta Beķere.

Vizītes laikā delegācijai tika prezentēts Pārgaujas novads, kā arī pašvaldības darbs, vēršot uzmanību uz tādām nozarēm, kā atbalsts uzņēmējdarbībai, tūrisma attīstība, kultūras mantojums, izglītība, amatiermākslas kolektīvi, sports, sociālais darbs un atkritumu apsaimniekošana. Vidzemes plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Guna Kalniņa – Priede informēja moldāvu viesus par Vidzemes galvenajiem starptautiskajiem tūrisma projektiem.

Riškani rajona pārstāvji demonstrēja nelielu īsfilmu par Riškani, kā arī pastāstīja būtiskāko par rajona dabas bagātībām, cilvēkiem, kultūras tradīcijām, izglītības sistēmu un Eiropas Savienības fondu atbalstu projektu īstenošanai.

Pēc prezentācijām delegāciju no Moldovas īpaši ieinteresēja mūsu izglītības sistēma, kā arī atkritumu apsaimniekošanas kārtība, kas Moldovā neesot tik augstā līmenī. Tieši tāpēc viesiem bija iespēja apmeklēt Stalbes vidusskolu, kur viņi apskatīja skolotāju, skolēnu un skolas administrācijas ikdienas darbu. Tika apmeklēts arī SIA “ZAAO” Reģionālais atkritumu apsaimniekošanas centrs (RAAC) “Daibe”, kur Riškani rajona pārstāvji ieguva informāciju par atkritumu apsaimniekošanas tehnoloģijām un procesiem RAAC “Daibe”, kā arī par topošo dabas un tehnoloģiju parku “URDA”.

Vizītes noslēgumā Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents un Riškani rajona padomes priekšsēdētājs Jurijs Urzika parakstīja vienošanos par sadarbību starp Pārgaujas novadu un Riškani rajonu. Sadarbība tendēta uz tādām jomām kā kultūra, tūrisms, ekonomika un vides aizsardzība.

Starptautiskās sadarbības bieži vien spēj uzlabot abu pušu darba kvalitāti, nodrošināt starptautisku pieredzes apmaiņu, kā arī rod jaunas iespējas un rosina uz problēmu risināšanu. Pārgaujas novada pašvaldībai jau ir sadarbības partneri Norvēģijā, Itālijā un Rumānijā.


Iluta Beķere,
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,

Attīstības plānošanas nodaļa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv