24.09.2018, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Informācija par ceļa remontdarbiem posmā Jaunzemi - Vārnēni
    Informējam, ka no 29.08.2018. ir uzsākti ceļa segas izbūves darbi, kuru laikā būs slēgti (darba laikā no 8:00-18:00) atsevišķi ceļa posmi un ceļš nebūs izbraucams ...
  • Pasākums "Skopta un videi draudzīga sēta 2018" noslēdzies ar Saimniekballi
    18. augustā Ungurmuižā notika pasākuma "Sakopta un videi draudzīga sēta" noslēgums. Godināti sakopto sētu saimnieki ...
  • Lauksaimnieciskai izmantošanai nomājamās zemes Pārgaujas novadā
    Aicinām pieteikties uz zemes vienībām vai tās daļas nomas tiesībām lauksaimnieciskai izmantošanai ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1055, pašlaik vēro: 44.

Vai izbaudījāt silto vasaru?
Jā, beidzot bija īsta vasara!
Nē, bija pārāk karsti.
» SākumlapaGaujas Nacionālo parku popularizē tūrisma izstādēs Somijā un Spānijā

Ar dalību divās starptautiskajās tūrisma izstādēs Gaujas Nacionālais parks, tajā skaitā arī Pārgaujas novads, šonedēļ tiek popularizēts Somijā un Spānijā. Šīs ir divas no kopumā septiņām izstādēm, kurās Latvijas nacionālajā stendā tiks pārstāvētas Gaujas Nacionālajā parkā esošās pašvaldības, popularizējot zīmolu „Enter Gauja”.

17.–21.janvārī notiek starptautiskais tūrisma gadatirgus „Fitur 2018” Spānijā. Izstādes pirmajās dienās gaidīti nozares profesionāļi un tiek dibināti kontakti turpmākai sadarbībai, bet pārējās dienās to apmeklēt var ikviens interesents.

Latvijas tūrisma piedāvājums Spānijas publikai tiek rādīts pirmo reizi, ko stenda atklāšanā atzīmēja arī Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis un Latvijas vēstniece Spānijā Argita Daudze. Ir jāņem vērā, ka spāņu interese par Latviju, īpaši tās dabas tūrismu, pieaug. Šogad spāņi tiek īpaši ielūgti uz Latvijas simtgades svētku pasākumiem.

Savukārt 19.–21.janvārī notiek izstāde „Matka 2018” Somijā. Šajā izstādē plaši ir pārstāvētas valstis no visas pasaules, pulcējot ap 72 tūkstošiem apmeklētāju ik gadu.

Dalība izstādēs notiek Gaujas Nacionālā parka teritorijā esošo pašvaldību – Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas, Kocēnu, Priekuļu un Inčukalna – kopīgi īstenotās stratēģija par Gaujas Nacionālo parku kā vienotu tūrisma galamērķi ietvaros.
Šajā gadā „Enter Gauja” zīmols tiks popularizēts Nīderlandē, Spānijā, Somijā, Lietuvā, Igaunijā un divās izstādēs Vācijā.

Piedalīšanās tūrisma izstādēs un gadatirgos tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.
Rudīte Vasile,
Attīstības plānošanas nodaļas speciāliste