20.10.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
217, pašlaik vēro: 13.

» SākumlapaNoslēdzies RIKA biedrības projekts “Stalbes Mūžizglītības centra keramikas darbnīcas aprīkojuma uzlabošana, aktivitāšu nodrošināšana”

Šogad Stalbes Mūžizglītības centra keramikas darbnīcā tika īstenots LEADER programmas projekts Nr. 16-09-AL20-A019.2202-000019 “Stalbes Mūžizglītības centra keramikas darbnīcas aprīkojuma uzlabošana, aktivitāšu nodrošināšana”. Projektu realizēja Reģionālās izglītības un kultūras atbalsta biedrība.

Projekta ietvaros darbnīcai tika iegādāta jauna podnieka virpa un cepļa plaukti, kā arī norisinājās desmit bezmaksas keramikas nodarbību cikls. Nodarbības apmeklēja gan Pārgaujas novada iedzīvotāji, gan mūsu kaimiņi no Kocēnu un Sējas novadiem.

Keramikas nodarbību dalībniekiem bija iespēja iepazīt dažādus māla veidus un tā apstrādes tehnikas. Veidojām gan dekoratīvus traukus ar lapu atspiedumiem, gan iemēģinājām roku virpošanā un gatavo darbu glazēšanas procesā. Uzzinājām, kas ir angobas, kā izveidot nestandarta formu traukus, izmantojot smilšu maisus un kā izveidot krūzīti, no kuras pēc tam patiešām var dzert, un vēl daudz citu interesantu lietu. Varētu teikt, ka radošo darbnīcu laikā keramikas kabinetā valdīja gandrīz tāda pati rosībā kā Ziemeļpola rūķu darbnīcā, kur prieks, radošums un labestība dzirkstī gaisā ik sekundi.

Gūt ieskatu projekta dalībnieku radošajos lidojumos varēja, novembra mēnesī apmeklējot Pārgaujas novada pašvaldības ēku, kur katru mēneša nedēļu bija apskatāma cita keramikas darbu ekspozīcija. Fotogrāfijas no projekta nodarbībām, kā arī informācija par keramikas darbnīcas aktualitātēm aplūkojamas arī Stalbes Mūžizglītības centra keramikas darbnīcas facebook lapā: https://www.facebook.com/KeramikaStalbe/.

Aizvadītais projekts bija neatsverama pieredze, jo pirmo reizi Stalbes Mūžizglītības centra keramikas darbnīcā, norisinājās tik ilgs nodarbību cikls. Projekta laikā gūts daudz vērtīgu atziņu un pamācību priekšdienām. Priecēja, ka projekta dalībnieki pozitīvi novērtēja keramikas nodarbības un vairums izteica vēlmi arī nākotnē apmeklēt citus darbnīcas pasākumus. Tas, ka izdevies cilvēkiem pielipināt degsmi darboties ar mālu, ir labākais atalgojums, ko varam gūt par paveikto darbu. Tas sniedz patiesu gandarījumu un dod pozitīvu stimulu arī nākotnē turpināt attīstīt darbnīcu kā vietu, kur tikties novadniekiem un citiem interesentiem, lai kopīgi radoši un lietderīgi pavadītu laiku.

Ceram, ka ar savu darbību iedvesmosim arī citus novada iedzīvotājus būt aktīviem un realizēt savas ieceres. Nepieciešams tikai uzdrīkstēties un saskatīt iespējas, kā piesaistīt finansējumu un īstenot savas idejas. Jo vairāk mūsu novadā būs šādu iniciatīvu un sabiedrisko aktivitāšu, jo stiprāka, saliedētāka un laimīgāka būs mūsu novada kopiena. Veidosim savu novadu paši!

Līdzekļi projekta īstenošanai iegūti vietējās rīcības grupas biedrība Vidzemes lauku partnerība “Brasla” sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2014.—2020. gadam izsludinātajā projektu konkursā. Projekts tika īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākumā „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējumu un Stalbes vidusskolas līdzfinansējumu. Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu administrē Lauku atbalsta dienests.

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai (ELFLA) pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē.

Vairāk informācijas par atbalsta saņemšanas nosacījumiem biedrības Vidzemes lauku partnerība “Brasla” mājaslapā www.brasla.lv

 

Nora Ķibilda,
RIKA biedrības Stalbes struktūrvienības vadītāja© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv