23.10.2021, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
273, pašlaik vēro: 36.

» SākumlapaAktivitātes projekta HANSA ietvaros

Septembra beigās Pārgaujas novada pašvaldība sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu un citiem projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)” partneriem no Latvijas piedalījās Eiropas sadarbības dienā Doma laukumā, Rīgā.

Pasākuma mērķis bija iepazīstināt apmeklētājus ar Eiropas teritoriālās sadarbības projektu ietvaros īstenotajām idejām un aktivitātēm.


Projekta pārstāves no Vidzemes Eiropas sadarbības dienā Doma laukumā Rīgā (no kreisās Andra Magone (Cēsu novada pašvaldība), Rūta Ročāne un Māra Sproģe (Vidzemes plānošanas reģions), Liene Zilvere (Pārgaujas novada pašvaldība)


Projekta HANSA stends priecēja apmeklētājus ar dažādām nodarbēm viduslaiku teltī, piedāvājot iespēju izkalt viduslaiku monētu un nogaršot Kuldīgas magoņmaizi, kuras recepte aizgūta no tālajiem viduslaikiem. Atbildot uz jautājumiem par Hanzas pilsētu vēsturi, stenda viesi varēja savā īpašumā iegūt dažādus noderīgus suvenīrus.

Apmeklētāji tika informēti arī par jaunākajiem tūrisma piedāvājumiem, kā arī par projekta HANSA norisēm un turpmākajām iecerēm.

Projekta HANSA ietvaros Pārgaujas novada pašvaldība tuvākajā laikā uzsāks darbu pie kulinārā maršruta izstrādes. Mērķis ir sagatavot interesantu materiālu, kas sniegs informāciju par Straupē un tās tuvākajā apkārtnē esošajiem uzņēmumiem, mājražotājiem un amatniekiem, kas Straupes iedzīvotājiem un viesiem piedāvā iespēju iepazīties ar vietējām kulinārajām vērtībām.

Tāpēc aicinām atsaukties saimniecības, uzņēmējus un arī amatniekus, kas būtu gatavi rādīt, stāstīt par savu saimniecisko darbību un uzņemt viesus ciemos pie sevis, tādējādi kopā veidojot vienotu kulināro tūrisma piedāvājumu. Informāciju par piedāvājumu sūtīt uz hansa@pargaujasnovads.lv.

Tāpat projekta gaitā turpināsies Straupes un tajā esošo kultūrvēstures objektu vēsturiskā izpēte. Ar līdz šim veiktajiem pētījumiem iedzīvotāji aicināti iepazīties Straupes tūrisma mājaslapā www.tourism.straupe.lv.

Savukārt, lai stiprinātu tūrisma uzņēmēju un tūrisma piedāvājuma popularizēšanu, turpināsies darbs pie mobilas aplikācijas veidošanas, kas sniegs informāciju par apkārtnē esošajiem apskates objektiem, naktsmītnēm, ēdināšanas pakalpojumiem un pasākumiem. Aplikāciju paredzēts publiskot 2018. gada janvārī.

Tāpat turpinās sadarbība ar Straupes tūristu gidu kursu dalībniekiem, veidojot jaunus tūrisma piedāvājumus un ekskursijas 2018. gada tūrisma sezonai. Kopā ar citiem sagatavotajiem tūrisma materiāliem, piedāvājumi tiks prezentēti un starptautiskajās tūrismā izstādēs Rīgā, Tallinā un Berlīnē 2018. gada sākumā.

Vairāk par projekta HANSA aktivitātēm aicinām sekot līdzi projekta Facebook kontā https://www.facebook.com/ExploreHANSA/. Jautājumus un ierosinājumus gaidām uz e-pastu hansa@pargaujasnovads.lv

Par projektu:

Sadarbojoties 11 Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas partneriem, no 2015. gada oktobra līdz 2018. gada decembrim tiek ieviests projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai”. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas 2014-2020. gadam atbalstu, un tā mērķis ir stiprināt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības. No Latvijas projektā piedalās Cēsu Kultūras un tūrisma centrs, Kokneses, Limbažu, Pārgaujas un Kuldīgas novadu pašvaldības, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība un Vidzemes plānošanas reģions, savukārt no Igaunijas projekta partneri ir Pērnavas un Vīlandes pilsētu pašvaldības, bet no Zviedrijas – Gotlandes reģions un Gotlandes tūrisma attīstības aģentūra “Inspiration Gotland”, kas ir arī projekta vadošais partneris.

 

Liene Zilvere
projekta asistente

E-pasts: hansa@pargaujasnovads.lv