22.10.2021, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
438, pašlaik vēro: 26.

» SākumlapaInformācija Pārgaujas novada lauksainiekiem

Pārgaujas novada domes deputāti 2017. gada 21. septembrī domes sēdē ierosināja apzināt novada lauksaimniekus par labības novākšanu, kā arī par vajadzību lūgt valdībai izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā arī Pārgaujas novadā.

Pēc sarunām ar novada lauksaimniekiem, kas notika no 22. līdz 25. septembrim, un pašvaldības lauku attīstības speciālistes apkopotās informācijas, aptaujājot vairāk nekā 50 vietējos zemniekus, ir konstatēts, ka kopumā nav nokulti aptuveni 35 % sējumi, līdz ar to, radot ražas zaudējumus arī novada lauksaimniekiem. Stāvoklis 2017. gada 25. septembrī bija šāds – Raiskuma pagastā nokulti 70 % platības, Straupes pagastā – 65 % platības, bet Stalbes pagastā – 55 % platības. Lauksaimnieki stāstīja, ka ilgstošo lietavu rezultātā ir apgrūtinoši veikt ražas novākšanu, turklāt labības kvalitāte ir pilnībā zudusi, tā ir mitra, sadīgusi.

Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents atzīst, ka, apzinot Pārgaujas novada lauksaimniekus, viņu veikumu, kā arī, sazinoties ar Zemkopības ministriju un Lauku atbalsta dienestu, tiek secināts, ka situācija Pārgaujas novadā nav piemērojama ārkārtas stāvokļa izsludināšanai.

Kā rīkoties lauksaimniekiem, kuru plūdos izpostītās lauksaimniecības platības neatrodas ārkārtējās situācijas teritorijā lasīt šeit.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv