21.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
113, pašlaik vēro: 17.

» SākumlapaMazās Hanzas pilsētas raisa interesi tūrisma izstādē Vācijā

Potenciālajiem tūristiem no Vācijas ir patiesa interese par mazajām Hanzas pilsētām un to tūrisma piedāvājumu. Par to varēja pārliecināties nesen notikušajā tūrisma izstādē “Reisen Hamburg” Vācijas pilsētā Hamburgā, kur mazās Hanzas pilsētas no Zviedrijas, Igaunijas un Latvijas apvienojās kopējā stendā HANSA projekta ietvaros, lai popularizētu savu tūrisma piedāvājumu.


Izstādes apmeklētāji labprāt izmantoja iespēju iepazīt projekta pilsētas un to piedāvājumus. Stendā tika prezentēts plašs tūrisma produktu klāsts – apmeklētājiem bija iespēja iegūt informāciju par aktīvo atpūtu, reģiona kulināro piedāvājumu un vēsturiskajiem pasākumiem projekta pilsētās. Izstādes viesi arī piedalījās projekta pilsētu vēsturei un tradīcijām raksturīgās aktivitātēs turpat, Hamburgā. Piemēram, amatnieks no Straupes rādīja koka trauku grebšanu, bet meistare no Limbažiem
dzijas vērpšanu, piedāvājot arī iemēģināt roku pie vērpjamā ratiņa. Stendā bija iespēja uzspēlēt atmiņas spēli ar skatiem no Pērnavas (Igaunija) un satikt viduslaiku bruņinieku no Visbijas (Zviedrija). Vīlande (Igaunija) piedāvāja uzlaikot Hanzas laika tērpus, savukārt Kuldīga piesaistīja ar virtuālo spēli “Lido zivis”, kas izveidota par godu unikālam fenomenam, kad zivis, dodoties uz nārstošanas vietu, cenšas pārvarēt Eiropas platāko ūdenskritumu – Ventas rumbu.


Foto: Pārgaujas novadu
“Reisen Hamburg” (8.-12.februāris) izstādē pārstāvēja Reinis Lācis (no kreisās), kas demonstrēja koka trauku grebšanu,  Rudīte Vasile un Liene Zilvere. Atbalstu prezentācijā sniedza arī Linda Bēce no Limbažu novada, kas ar izstādes apmeklētājiem dalījās zināšanās par dzijas vērpšanu un jostu aušanu.

Pārgaujas novadu izstādē pārstāvēja projekta koordinatore Rudīte Vasile un projekta asistente Liene Zilvere. Lai stāstītu un rādītu kokamatniecības prasmes izstādes apmeklētājiem, palīgos devās arī Pārgaujas novada uzņēmējs Reinis Lācis. Pārgaujas novada pašvaldība projekta ietvaros koordinē visu partneru dalību starptautiskajās izstādēs, kā arī ir atbildīga par projekta izstāžu stenda iekārtojumu un tā vizuālo/dizainisko noformējumu.

“Reisen Hamburg” noslēdzās 12. februārī, un, kamēr izstāde vēl bija svaigā atmiņā, projekta partneri tikās Valmierā, lai pārrunātu būtiskākās atziņas un secinājumus. Izstādes dalībnieki iepazīstināja ar saviem novērojumiem par aktīvās atpūtas un kulinārā tūrisma piedāvājumiem, kā arī dažādām mārketinga pieejām stendu un publicitātes materiālu veidošanā.

HANSA projekta dalība “Reisen Hamburg” izstādē veicināja mazo Hanzas pilsētu atpazīstamību un stiprināja to kā pievilcīgu tūrisma galamērķu tēlu. Izstāde bija lieliska iespēja klātienē vērot un saprast, kas ir pieprasīts Vācijas tūrisma tirgū. HANSA pilsētu pārstāvji varēja atkārtoti pārliecināties, ka projekta izvēlētais virziens un fokuss uz konkrētiem tūrisma produktiem ir atbilstošs mūsdienu pieprasījumam. Potenciālo tūristu vidū ir liela interese par aktīvās atpūtas piedāvājumiem. “Reisen Hamburg” izstāde parādīja, ka kulinārā tūrisma jomā nav daudz piedāvājumu, līdz ar to ir skaidrs, ka tajā ir labs potenciāls izstrādāt jaunus un oriģinālus produktus.

Hamburgas izstādē iegūtās atziņas palīdzēs labāk sagatavoties nākamajai tūrisma izstādei. HANSA projekta vienotā stenda nākamā pieturvieta būs “ITB Berlin” izstāde Vācijas galvaspilsētā Berlīnē (8. – 12. marts), zālē 18/106. Detalizēts izstādes stendu plānojums aplūkojams šeit: http://www.itb-berlin.de/en/Visitors/ExhibitionGrounds/
Papildu informācijai aplūkojiet mūsu Facebook lapu (angļu valodā) un meklējiet jaunumus arī projekta oficiālajā mājaslapā (angļu valodā) un projekta sadaļā Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapā. Tiekamies Vācijā!

Par projektu:
Sadarbojoties 11 Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas partneriem, no 2015. gada oktobra līdz 2018. gada decembrim tiek ieviests projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai”. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas 2014-2020. gadam atbalstu, un tā mērķis ir stiprināt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības. No Latvijas projektā piedalās Cēsu Kultūras un tūrisma centrs, Kokneses, Limbažu, Pārgaujas un Kuldīgas novadu pašvaldības, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība un Vidzemes plānošanas reģions, savukārt no Igaunijas projekta partneri ir Pērnavas un Vīlandes pilsētu pašvaldības, bet no Zviedrijas – Gotlandes reģions un Gotlandes tūrisma attīstības aģentūra “Inspiration Gotland”, kas ir arī projekta vadošais partneris.


Papildu informācija:
Rūta Vasermane,
Projektu speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā
Tālr.: +371 64116007
E-pasts: ruta.vasermane@vidzeme.lv© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv