28.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
23, pašlaik vēro: 9.

» SākumlapaPar braucienu uz starptautiskajām Hanzas dienām Kampenā, Nīderlandē

Pārgaujas novada pašvaldība ir saņēmusi Hanzas savienības dalībpilsētas Kampenas (Nīderlande) pilsētas mēra Borta Kuleveijna ielūgumu uz 37. Starptautiskajām Hanzas dienām Kampenā no 2017. gada 15. līdz 18. jūnijam. Janvāra domes sēdē tika nolemts svētkos piedalīties, deleģējot uz tiem pašvaldības pārstāvjus un atbalstot amatierkolektīvus un amatniekus, kas vēlētos iesaistīties kultūras programmā un prezentācijas stenda darbībā.
Kampenā svētku laikā notiks Hanzas tirgus, Hanzas mākslas izstāde, svētku kultūras programma un biznesa forums „Ūdens vieno”. Foruma laikā paredzētas tematiskas darba grupas un vairāku īstenoto projektu apskate, uz kuru gaidīti gan uzņēmēji, gan pašvaldību pārstāvji.

Hanzas jaunatnes programmā, kas ilgs visas četras svētku dienas, aicināti piedalīties jaunieši, kas papildu svētku programmai kopā ar citu valstu jauniešiem vēlas uzzināt vairāk par Kampenu un tās apkārtni. Jaunieši tiks sadalīti grupās (6 līdz 8 dalībnieki grupā), un katrai grupai būs savs izzinošs maršruts. Maksa par dalību programmā ir 75 eiro.

Šī gada Hanzas dienu ietvaros tiek plānots nebijis pasākums – starptautiskā skautu un gaidu nometne HansaJam 2017, kas no 15. līdz 18. jūnijam  tiks rīkota  Ijselas upes krastos, netālu no pilsētas centra. Nometne domāta jauniešiem līdz 21 gada vecumam un dalības maksa vienai personai ir 35 eiro. Vairāk informācijas par šo starptautisko nometni var atrast mājaslapā www.hanzejam.nl holandiešu, vācu, poļu un angļu valodās, kā arī var uzdot jautājumus, rakstot uz e-pasta adresi international@hanzejam.nl. Interesi par nometni HansaJam 2017 bez Nīderlandes skautiem un gaidām jau izrādījuši jaunieši  no Igaunijas, Vācijas un Polijas.

Kā ierasts, starptautisko Hanzas dienu laikā notiks delegātu sapulce. Uz pieņemšanām pie Kampenas pilsētas, Hanzas savienības vadošās pilsētas Lībekas un nākamā gada svētku saimnieka – Rostokas pilsētas mēra ielūgti mūsu novada delegāti. Šādas tikšanās ir iespēja satikt domubiedrus un iespējamos partnerus tālākiem projektiem.

Kampena ir viena no 185 Jaunās Hanzas savienības pilsētām. Pašlaik Hanzas savienība ir pasaulē lielākā brīvprātīgā pilsētu kopiena, kas apvieno pilsētas no 16 valstīm. Tās mērķis ir sekmēt Eiropas pilsētu pašapziņu un vienotību ekonomiskajā, kultūras, sociālajā un politiskajā jomā. Pateicoties Pārgaujas novada pašvaldības dalībai iepriekšējo gadu starptautiskajos Hanzas dienu pasākumos, kopš 2015. gada kopā ar partneriem no Zviedrijas, Igaunijas un Latvijas iespējams īstenot vērienīgu tūrisma attīstības projektu „Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) Centrālās Baltijas jūras programmas 2014.-2020. gadam ietvaros.

Svētku laikā Kampenā darbosies projekta HANSA prezentācijas telts, kurā strādās arī mūsu  novada pārstāvji – projekta HANSA darbinieki.

Par braucienu uz Kampenu atbildīgā kontaktpersona no Pārgaujas novada pašvaldības ir Attīstības plānošanas nodaļas speciāliste, tūrisma organizatore Rudīte Vasile. Par kultūras programmu – kultūras pasākumu organizatore Solveiga Ruska.

Brauciens notiks no 13. līdz 19. jūnijam. Pašlaik dalībai kultūras programmā ir pieteikušies četri novada amatierkolektīvi.

Ja vēl kādam ir vēlme piedalīties braucienā, lūdzam pieteikties pie pašvaldības kontaktpersonām līdz 20. februārim pa tālr. 26234766 (Solveiga) vai 29464946 (Rudīte). Izmaksas vienam braucējam tiek plānotas ap 200-250 eiro (atkarībā no braucēju skaita un  nakšņošanas izmaksām par piecām naktīm).

Sīkāk par starptautiskajām Hanzas dienām Kampenā skatiet www.hanze2017.nl.

Rudīte Vasile,
tūrisma organizatore,
Attīstības plānošanas nodaļa
© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv