22.10.2021, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
452, pašlaik vēro: 28.

» SākumlapaStraupes lauku labumu tirdziņš saņem kultūras zīmi "Latviskais mantojums"

Ar lepnumu varam paziņot, ka 11. janvārī Kultūras ministrijā kultūras zīmi “Latviskais mantojums” saņems Straupes lauku labumu tirdziņš par tirgus tradīciju atjaunošanu un uzturēšanu. Ikgadējā kultūras zīmes “Latviskais mantojums” komisijas sēdē, kas notika 2016. gada 10. novembrī, piedaloties kultūras un vēstures mantojuma ekspertiem, zīme piešķirta 19 saimniecībām. Līdz ar to šobrīd to saņēmušas 73 saimniecības Latvijā. Ar tām var iepazīties “Lauku ceļotāja” mājaslapā www.celotajs.lv sadaļā “Vērts redzēt”.

Zīme izveidota pēc Latvijas lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” iniciatīvas sadarbībā ar Kultūras ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību. Kopš 2013. gada zīme tiek piešķirta tiem lauku tūrisma uzņēmējiem, kuri saglabā un latvisko kultūras un sadzīves mantojumu, rādot to apmeklētājiem un nododot tālāk nākamajām paaudzēm. Savukārt tūristam šī zīme palīdz atpazīt vietas, kur saimnieki ir gatavi apmeklētājiem rādīt un stāstīt, cienāt ar latviskiem ēdieniem, mācīt amatus un prasmes, kā arī svinēt latviskos svētkus.

Latviskā mantojuma zīmi saņem naktsmītnes, lauku saimniecības, amatnieki, lauku krodziņi, latvisko tradīciju pasākumu rīkotāji un vadītāji, muzeji, kolekcijas, prasmju un arodu zinātāji (maizes cepēji, audēji, bitenieki, keramiķi, kalēji, pirtnieki, jumiķi, teicēji, dziesminieki u.c.). Zīmes uzdevums ir popularizēt un saglabāt kultūras mantojumu, to aktīvi lietojot un darot saprotamu apmeklētājam.

Kultūras mantojuma zīmi pasniegs Kultūras ministre Dace Melbārde un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis, klātesot arī “Latviskā mantojuma” komisijai. Pasākumā piedalīsies arī Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents, lai klātienē pateiktos biedrībai “Vesels pilsētā un laukos” par nenovērtējamo ieguldījumu tirgus tradīciju atjaunošanā un uzturēšanā, tostarp novada teritorijā.

Paldies visiem, kuri ir strādājuši pie tā, lai šo goda zīmi iegūtu. Vēlam arī turpmāk saglabāt augstos standartus, izglītojot lauku un pilsētu iedzīvotājus par veselīgas pārtikas nozīmi cilvēka dzīves kvalitātes nodrošināšanā.

Elīna Astahovska,
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv