20.10.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
140, pašlaik vēro: 13.

» SākumlapaLatvijas uzņēmēji Salaspilī spriedīs par sadarbību ar kontrolējošajām un tiesībsargājošajām iestādēm

10. decembrī Salaspils kultūras namā „Rīgava” notiks 3. reģionālo uzņēmēju biedrību kongress. Jau tradicionāli kongresu rīko kādā no Latvijas novadiem, kurā aktīvi darbojas vietējā uzņēmēju biedrība – šogad kongresu rīkot uzņēmusies Salaspils.

7. novembrī tika parakstīts līgums starp novada Uzņēmēju biedrību un Salaspils novada pašvaldību par sadarbību kongresa rīkošanā. Salaspils Uzņēmēju biedrības (SUB) valdes priekšsēdētājs Miks Balodis uzsver, ka sadarbība ar pašvaldību ir būtiska ne tikai kongresa rīkošanā, bet arī ikdienā: „Jebkurā novadā vai pilsētā vietējiem uzņēmējiem ir ļoti nozīmīga pašvaldības attieksme un pašvaldības atbalsts, turklāt uzņēmēju sadarbība ar vietējo varu ir izdevīga abām pusēm – uzņēmēji nodrošina darbavietas un ekonomisko aktivitāti novadā, bet pašvaldība – atbalstu uzņēmējiem visdažādāko jautājumu risināšanā. Šāda sinerģija vienmēr dod rezultātus”.

Par kongresa rīkošanu gandarīts ir arī Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars: „Mūsu uzņēmēji būtībā ir novada attīstības galvenais dzinējspēks, tāpēc arī dome uzskatīja par savu pienākumu atbalstīt visas Latvijas reģionālo uzņēmēju kopā sanākšanu. Un esam ļoti pagodināti, ka šogad mūsu uzņēmēju biedrība ir uzņēmusies kongresa rīkošanu,” uzņēmējus uzslavē Raimonds Čudars.

Šogad kongresa galvenais jautājums ir sadarbība ar kontrolējošajām un likumsargu iestādēm. Nav noslēpums, ka viena no lielākajām uzņēmēju un uzņēmumu problēmām neatkarīgi no darbības jomas un nozares ir tieši sadarbība ar dažādām kontroles institūcijām, kas, vispārināti runājot, nostāda uzņēmējus „apsūdzētā” nevis partnera statusā attiecībās ar valsti. Tādēļ kongresa galvenais uzstādījums ir panākt arī valsts kontrolējošo iestāžu un tās vadītāju izpratni: no tā, cik veiksmīgi attīstīsies uzņēmumi reģionos, lielā mērā atkarīga visu reģionu un arī valsts attīstība, tostarp – arī reģionu iedzīvotāju labklājība, darbavietas un pašvaldībās ienākošie nodokļi.

Kongresu organizē SUB sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Salaspils novada domi un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru.

Atbilstoši galvenajai tēmai kongresā piedalīsies un ar uzņēmējiem diskutēs Finanšu, Ekonomikas un Zemkopības ministriju, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vadītāji, un šo ministriju pārraudzībā esošo dienestu vadītāji un pārstāvji. Kongresā aicinātas piedalīties arī valsts augstākās amatpersonas. Kongresu vadīs LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Saturiski kongresa darba kārtība tiks iedalīta trīs vienlīdz svarīgās daļās:
- uzņēmēju un viņu pārstāvju problēmu loku definējums, ko izsaka pašu reģionu uzņēmēju, pašvaldību un uzņēmējus apvienojošo organizāciju pārstāvji;
- kontroles institūciju vadības ziņojumi, kas izklāsta sadarbības principus no valsts iestāžu skatu punkta;
- plenārsēdes un diskusiju formāts, kurā dalībnieki diskutē par visām iepriekš nosauktajām tēmas un iesaka risinājumus.

3. Vislatvijas reģionālo uzņēmēju biedrību kongress Salaspilī, kultūras namā „Rīgava” (Līvzemes ielā 7) norisināsies 2016. gada 10. decembrī. Kongresa sākums – pulksten 11.00. Reģistrācija no pulksten 10.15.

Individuālo uzņēmēju un mediju reģistrācija notiks elektroniski, aizpildot reģistrācijas anketu SUB mājas lapā www.salaspilsuznemeji.lv (anketa pieejama arī ŠEIT!) no 10. līdz 30. novembrim (ieskaitot). Individuālo uzņēmēju vietu skaits kongresā ir ierobežots.

Lolita Balcerbule
Salaspils novada domes Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja
Mob.t. +371 29222838
Tālr. +371 67981030
lolita.balcerbule@salaspils.lv
www.salaspils.lv


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv