21.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
91, pašlaik vēro: 11.

» SākumlapaHei, 4. un 3. klašu matemātiķi! II kārtas uzdevumi

Šogad ir īpaši kupls risinātāju skaits. Jau pienākuši 200 darbi un vēl turpinu saņemt. Prieks, ka dažas skolas šogad piedalās pirmoreiz. Starp tām arī Rūjienas vidusskola, kurā es savulaik mācījos.

    Risinot uzdevumus, droši varat lūgt skolotāju vai vecāku palīdzību. Mans mērķis ir, lai jūs iemācītos uzdevumus atrisināt. Iegūtās prasmes varēsiet parādīt klātienes olimpiādē sestdien, 4.martā. Uz to aicināšu 50-60 risinātājus, vismaz vienu veiksmīgāko no katras klases, kas piedalījies visās kārtās. Ja kādreiz slimības dēļ kādu kārtu nevarat atsūtīt, tad atsūtiet kopā ar nākošās kārtas risinājumiem.

    Atcerieties! Visi risinājumi ir jāpaskaidro vai nu ar darbībām un paskaidrojumiem, vai izstāstot savu domu gaitu, vai ar secīgiem zīmējumiem.

II kārtas uzdevumi

1.     Jūlija uzrakstīja trīsciparu skaitli, Māris divciparu skaitli. Abos skaitļos visi cipari bija dažādi. Marta izrēķināja šo skaitļu starpību. Kādu
a) vislielāko,
b) vismazāko skaitli Marta varēja iegūt? Kas to nosaka?

2.    Cik reižu naturālos skaitļos no 1 līdz 100 atkārtojas cipars 8?

3.    Nosaki, cik mazie kvadrātiņi veido visu 1.zīmējumā parādītās figūras virsmu.

4.    Apkārt taisnstūra puķu dobei ved celiņš, kuru no abām malām ierobežo apmale (skat. 2.zīm.).  Ārējās apmales kopējais garums ir par 8 m lielāks nekā iekšējās apmales garums. Kāds ir celiņa platums?

5.    Plātsmaizei taisnstūra forma. Sadali šo plātsmaizi ar diviem taisniem griezieniem četrās daļās tā, lai būtu divi trijstūrveida un divi četrstūrveida gabali!

Uzdevumu atrisinājumus gaidīšu līdz novembra beigām.

Katru mēnesi jums ir jārēķina 5 piedāvātie uzdevumi, to atrisinājumi jāsūta man. Adrese: Birutai Bozei, Mālu ielā 6, Cēsis LV-4101 (var atgādāt arī citādi). Maksimālais punktu kopskaits būs 10 punkti (ja pareizi atrisināts un paskaidrots risinājums).

Biruta Boze
Straupes pamatskolas skolotāja


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv