22.10.2021, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
430, pašlaik vēro: 23.

» SākumlapaBeļcos notiks forums par Latvijas un Moldovas ekonomiskās sadarbības iespējām

Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents, kurš ir arī Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Attīstības padomes priekšsēdētājs, un VPR administrācijas vadītāja Guna Kalniņa-Priede šonedēļ viesosies Moldovā, kur runās par ekonomikas izaugsmes iespējām reģionos un abu valstu pieredzi šajā jautājumā. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētās vizītes ietvaros VPR vadība apmeklēs Moldovas ziemeļu lielāko pilsētu Beļcus un vienu no Ziemeļu reģiona pašvaldību centriem Riškanus.

19. oktobrī Beļcos notiks forums par Latvijas un Moldovas ekonomiskās sadarbības iespējām. Abu valstu pārstāvji diskutēs par ekonomiskās izaugsmes iespējām reģionos un finansējuma piesaisti uzņēmējdarbības attīstībai. Šajā forumā VPR Attīstības padomes un Pārgaujas novada pašvaldības priekšsēdētājs H. Vents stāstīs par plānošanas reģiona nozīmi ekonomiskajā attīstībā.

Nākamajās dienās VPR vadība viesosies Riškanos, kas ir administratīvais centrs vienā no Moldovas Ziemeļu reģiona pašvaldībām. Riškanos viesi no Latvijas apmeklēs pilsētas nozīmīgākos tautsaimniecības objektus – spēkstaciju un vairākus uzņēmumus, kā arī dabas rezervātu. Vizīte Moldovā būs laba iespēja ne tikai dalīties pieredzē, bet arī saprast, kādas ir būtiskākās atšķirības, piemēram, ekonomikas izaugsmes veicināšanā.

Šī gada aprīlī Moldovas delegācija Latvijas vizītē iekļāva arī Pārgaujas novada apmeklējumu, un rezultātā tika parakstīts nodomu protokols par sadarbību starp Vidzemes plānošanas reģionu un Moldovas Ziemeļu reģiona attīstības aģentūru. Pēc nodomu protokola parakstīšanas – jūlija beigās – VPR uzņēma citu Moldovas delegāciju, kurā bija arī pārstāvji no Riškani rajona. Toreiz ar viesiem no Moldovas tika pārrunāti tādi jautājumi kā Eiropas Savienības (ES) fondu finansēto projektu ieviešana, atbalsts uzņēmējdarbībai un tūrisma attīstība. Moldovas delegācija apmeklēja arī Raunas novadu, kur tikās ar vietējiem uzņēmējiem.

Informāciju sagatavoja:
Jānis Rubulis
Sabiedrisko attiecību speciālists Vidzemes plānošanas reģionā
E-pasts: janis.rubulis@vidzeme.lv

Papildu informācija:
Guna Kalniņa-Priede
Administrācijas vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā
E-pasts: guna.kp@vidzeme.lv

© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv