20.10.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
203, pašlaik vēro: 20.

» SākumlapaSuņu obligātās reģistrācijas maksa būs uz pusi mazāka

Lai veicinātu ar mikroshēmu apzīmēto suņu reģistrēšanu vienotajā datu bāzē, ko uztur Lauksaimniecības datu centrs (LDC), valdība 4. oktobrī grozīja noteikumus par LDC publisko cenrādi.

Pašlaik par mājas (istabas) dzīvnieka, kurš apzīmēts ar mikroshēmu, samaksa par reģistrāciju LDC datubāzē ir 7,11 eiro. Grozījumi noteic, ka pēc noteikumu stāšanās spēkā samaksa būs 3,50 eiro.

Jau patlaban no samaksas par dzīvnieka reģistrāciju LDC datubāzē ir atbrīvoti īpašnieki suņiem pavadoņiem, suņiem asistentiem un suņiem, kas apmācīti uzbrukt cilvēkam. Izmaiņas noteikumos paredz, ka no reģistrācijas maksas vienotajā reģistrā turpmāk būs atbrīvoti arī īpašnieki suņiem terapeitiem un valsts pārvaldes iestādes, kuras savā darbā izmanto suņus. No reģistrācijas maksas būs atbrīvotas arī dzīvnieku patversmes, kuras atdos suni citai personai īpašumā.

Noteikumi “Grozījumi Ministru kabineta 2013. gada 17. septembra noteikumos Nr. 880 „Lauksaimniecības datu centra publisko maksas pakalpojumu cenrādis”” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis”.

Paskaidrojošāka informācija atrodama „Latvijas Vēstneša” portālā „Par likumu un valsti” šeit

Informāciju sagatavoja:
Rūta Rudzīte
Zemkopības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67027498
E-pasts: ruta.rudzite@zm.gov.lv


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv