23.10.2021, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
279, pašlaik vēro: 29.

» Sākumlapa„Slow Food Straupe” pārstāvēs Latviju Turīnā

21. septembrī biedrības „Slow Food Straupe” dalībnieki, pārstāvot Latviju, dodas uz starptautiskās Slow Food asociācijas rīkoto pasākumu Terra Madre („Māte Zeme”) un Salone der Gusto („Garšas salons”) Turīnā, Itālijā. Starptautiskajā gadatirgū, konferencēs un forumā no 22. – 26. septembrim piedalīsies īpaši izraudzīti delegāti no vairāk nekā 150 valstīm.

Uz prestižo pasaules mēroga pasākumu Turīnā dosies “Ievas siera” ražotāji, pupiņu kolekcijas audzētāji no zemnieku saimniecības “Zutiņi”, “Saulesklaipa” maizes cepēji, “Raiskuma alus” darītāji. Ikdienā šo ražotāju produkcijā nopērkama Straupes Zirgu pastā, kur darbojas Straupes lauku labumu tirdziņš, kā ietvaros arī izveidojusies biedrība „Slow Food Straupe”.

Biedrības „Slow Food Straupe” biedru darbība ir izpelnījusies augstu atzinību, par ko liecina arī tas, ka šovasar Straupes tirdziņš tika iekļauts Slow Food prestižajā starptautiskajā tirdziņu tīklā Earth Market, un līdz ar to ir tāds pirmais Baltijā. Tāpēc tieši Straupes tirdziņa organizatore, biedrības „Sow Food Straupe” valdes priekšsēdētāja Astrīde Rozīte ir uzaicināta teikt uzrunu Earth Market alianses dalībniekiem, kā arī uzstāties reģionālajā krievvalodīgo valstu forumā, aicinot sekot Straupes lauku labumu tirdziņa piemēram.

Savukārt Rūta Beirote Turīnā atklās forumu par pākšaugu nozīmību pasaules ēdienkartē. Apvienoto Nāciju Organizācija 2016. gadu ir pasludinājusi par Starptautisko Pākšaugu gadu, un Latvija ir viena no retajām valstīm, kurā tiek audzētas daudz un dažādu krāsu pupas.

Terra Madre norisinās reizi divos gados. Arī šogad tie ir plaša mēroga svētki četru dienu garumā, kas piepildīs Turīnas ielas un izstāžu zāles. Pasākumu atklās krāšņa parāde, kurā dalībnieki nacionālajos tērpos šķērsos pilsētu vairāku kilometru garumā, nesot savas valsts karogu. Šī gada parādes tēma ir mūzikas dažādība, tādēļ gājienu ar skaņām kuplinās Itālijas, Balkānu reģiona, Senegālas u.c. valstu mazie ansambļi. Atklāšanas ceremonijā runu teiks Itālijas prezidents Sergio Matarella, Turīnas mērs, Itālijas Lauksaimniecības ministrs, Slow Food Italia prezidents u.c. prominences.

Pasākuma mērķis ir pievērst uzmanību vides problēmām, atgādināt par bioloģisko daudzveidību, augu šķirnēm, kas tiek aizmirstas un iznīkst konvencionālās lauksaimniecības dēļ, popularizēt nacionālos ēdienus un produktus, kas raksturīgi konkrētiem pasaules reģioniem.

Atbalstu dalībai pasākumā sniedz Slow Food Fonds, Pārgaujas novada pašvaldība un Zemkopības ministrija.

Astrīde Rozīte,
biedrības „Slow Food Straupe” valdes priekšsēdētāja 
Tālr.: 29491475
E-pasts: astride@apollo.lv© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv