23.10.2021, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
289, pašlaik vēro: 24.

» SākumlapaPārgaujas novada pašvaldības delegācija viesojas Hāpsalas pilsētas pašvaldībā

Pārgaujas novada pašvaldības delegācija 8. un 9. septembrī viesojās Hāpsalas pilsētas pašvaldībā, lai izvērtētu sadarbības dibināšanas iespējas – izzinātu kopīgo un atšķirīgo. Šāda iniciatīva ir no Pārgaujas novada priekšsēdētāja Hardija Venta, kurš, darbojoties Eiropas Savienības Reģionu komitejā, ar Hāpsalas pilsētas mēru Urmasu Suklesu izveidojis draudzīgas attiecības. Diskutējot par esošo situāciju pašvaldībās, ir radies priekšstats, ka efektīva sadarbība varētu veidoties arī pašvaldību administrāciju līmenī.

Lai oficiālā līmenī varētu sadarboties ar ārvalstu partneriem, ir jānoslēdz sadraudzības un sadarbības līgumi. Noslēgtā vienošanās paredzētu pašvaldību sadarbības jomas, darbības un uzdevumus, lai veidotu draudzīgas un savstarpēji izdevīgas attiecības starp pašvaldībām. Šāda sadraudzības forma nodrošinātu ciešāku, ērtāku un pastāvīgāku kontaktu uzturēšanu un sadarbošanos konkrētu jautājumu risināšanā. Pārgaujas novada pašvaldība izskata iespējas aktīvāk veidot sadarbības līgumus ar Lietuvas un Igaunijas pašvaldībām, ar kurām īstenot ilgtermiņa projektus, lai veicinātu Baltijas reģiona attīstību arī Eiropas Savienības kontekstā.

Līdz sadarbības līguma noslēgšanai ar Hāpsalas pilsētas pašvaldību vēl ir jāizrunā vairāki jautājumi, kas skar praktisko pusi – nepieciešamos resursus un potenciālos ieguvumus, tādēļ šī tikšanās bija tikai sākums nopietnam un ilgstošam sarunu procesam. Šobrīd redzamākā sadarbības joma ir tūrisma nozare, bet pieredzes apmaiņas rezultātā noteikti tiks identificētas vēl citas jomas. Liels prieks, ka Raiskuma internātpamatskola – rehabilitācijas centrs jau ilgstoši sadarbojas ar Haapsalu Sanatoorne Internaatkool, kas arī nodrošina apmācības bērniem ar fiziskās attīstības traucējumiem. Noslēgtā sadarbība starp pašvaldībām varētu veicināt dažādu kopīgu projektu realizāciju.

Elīna Astahovska,
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv