23.10.2021, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
292, pašlaik vēro: 26.

» SākumlapaPedagogu konference veiksmīgam mācību gada sākumam

Raunas kultūras namā augusta beigās pulcējās vairāk nekā divi simti Pārgaujas, Amatas, Jaunpiebalgas, Līgatnes, Priekuļu, Raunas, Vecpiebalgas novadu pedagogu, lai ar sirsnīgām sarunām, pārdomu brīžiem un kopīgu dziesmu uzsāktu jauno mācību gadu. Konferencē piedalījās arī pašvaldību vadītāji, kuri saņēma daudz pateicības vārdu par sniegto atbalstu savām skolām un bērnudārziem šajos pārmaiņu laikos, kad mainās ministri, mainās likumi, mainās noteikumi, un aizvien vairāk kļūst atkarīgs tieši no pašvaldības izpratnes, ieinteresētības un iespējām finansiāli balstīt izglītības iestādes un to darbiniekus.

Amatas novada Apvienotās izglītības pārvaldes vadītāja Dina Dombrovska klātesošos iepazīstināja gan ar dažādu pasaules valstu nostāju izglītības jautājumos, gan to, ko skolā visvairāk vēlas iegūt Pārgaujas, Amatas, Jaunpiebalgas, Līgatnes, Priekuļu, Raunas, Vecpiebalgas novadu bērni un viņu vecāki, kā arī aicināja visus pedagogus droši vērt vaļā visas durvis un mācīt to darīt arī saviem audzēkņiem, jo sabiedrība gaida tos cilvēkus, kuri grib, var un zina, kā to izdarīt.

Psihologs, psihoterapeits Jurģis Stabingis stāstīja, kā cilvēks var trenēt savu uzmanību, cik būtiski ir mācīties šo uzmanību koncentrēt uz būtiskām lietām, lai sasniegtu kvalitatīvus rezultātus. Viņš atzina, ka svarīgi katram skolotājam sākt pašam treniņu ar sevi un tad, protams, mācīt to arī saviem audzēkņiem.

Muzikālo sveicienu sniedza dziedātājs Lauris Reiniks, novēlot ikvienam skolotājam atšķirt svarīgo no ne tik būtiskā, lai dzīve būtu priecīgāka, laimīgāka un   vienkāršāka.

Šogad Izglītības un zinātnes ministrijas atzinības rakstus saņēma Spāres internātpamatskolas skolotāji Baiba Erliha un Jānis Freivalds, Vecpiebalgas vidusskolas skolotāji Dace Circene un Ilona Strelkova. Daudzi pedagogi par kvalitatīvi un ar mīlestību veiktu darbu ikdienā saņēma Apvienotās izglītības pārvaldes pateicības.

Ir uzskats, ka īsu ceļu nemēdz būt. Lai gūtu lielus panākumus, jāceļas mazliet agrāk, jāstrādā mazliet smagāk un jāpaliek darbā mazliet ilgāk. Atpakaļskata spogulī ikvienam daudz labi padarītu darbu un prieka. Lai tas iedvesmo turpmākajiem izaicinājumiem un dod spēku jaunajā mācību gadā!

Diāna Briede,
Amatas novada pašvaldības
Apvienotās izglītības pārvaldes metodiķe© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv