20.10.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
223, pašlaik vēro: 12.

» SākumlapaNolietotās elektrotehnikas vākšanas akcija “Sper EKOsoli!”

Visu augusta mēnesi notiek SIA “ZAAO” (ZAAO) organizēta akcija “Sper EKOsoli!”, kuras laikā 20 EKO laukumos iespējams bez maksas nodot neizjauktu nolietoto dažāda izmēra elektrotehniku – televizorus, ledusskapjus, tējkannas, trauku mazgājamās mašīnas, matu fēnus, gludekļus, mobilos telefonus, pulksteņus, putekļusūcējus, mikserus un citas ierīces, kas darbinātas ar elektrību vai baterijām. Akcija notiek ZAAO darbības reģiona novados.

ZAAO Šķiroto atkritumu savākšanas daļas vadītāja Ginta Gailuma: ”Akciju organizējam trešo gadu. Iedzīvotāju atsaucība ir liela, uz EKO laukumiem akcijas laikā tiek nogādātas desmitiem tonnas nolietotas sadzīves elektrotehnikas. Akcijas mērķis ir samazināt elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu nonākšanu neatbilstošos konteineros, mežos un citviet dabā, kur dažādās indīgas vielas, ko satur šie atkritumi, var radīt draudus cilvēka veselībai un apkārtējai videi. Vēlamies iedzīvotājiem arī atgādināt par pieejamajiem pakalpojumiem un izveidoto infrastruktūru nolietotās elektrotehnikas bezmaksas nodošanai ikdienā. Akcija ir mūsu kopīga iespēja veicināt materiālu otrreizējo pārstrādi. Aicinu ikvienu iesaistīties, lai varam dzīvot drošā un sakoptā vidē!”

Akcijai ir arī balvu fonds. To 500.00 eiro apmērā nodrošina AS “Latvijas Zaļais punkts”.

Kaspars Zakulis, AS “Latvijas Zaļais punkts” direktors: ”“Sper EKOsoli!” ir aicinājums pievienoties to cilvēku pulkam, kas šķiro nolietotās elektroiekārtas, tā palīdzot dažādiem materiāliem nonākt pārstrādē un saglabāt tīru un drošu vidi. “Latvijas Zaļais punkts” atgādina, ka lielākā daļa nolietoto elektroiekārtu materiālu ir pārstrādājami, piemēram, no veca  ledusskapja vai televizora pārstrādei izmantojamas līdz pat 90% tā sastāvdaļu. Rīkosimies atbildīgi, jo šis ir viens no darbiem, ko varam paveikt, lai taupītu dabas dotos resursus un saglabātu tīru vidi!”

ZAAO darbības teritorijas EKO laukumi jeb šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumi izvietoti 18 novados. EKO laukumu adreses, darba laiki un akcijas nolikums pieejams uzņēmuma mājas lapā www.zaao.lv. Nolikums pieejams arī pie EKO laukumu pārziņiem.

Nododot nolietoto elektrotehniku, EKO laukuma apmeklētājs tiek aicināts aizpildīt īpašu akcijas kuponu un piedalīties balvu izlozē. Katrā no 20 EKO laukumiem uzvarētājus noteiks, izlozējot vienu kuponu. Katra EKO laukuma izlozētā kupona iesniedzējs balvā saņems kādu jaunu sadzīves elektrotehnikas preci - tējkannu, mikseri, blenderi, sulu spiedi vai kafijas dzirnaviņas. Visi kuponi, kas iemesti EKO laukumos akcijas kuponiem paredzētajās kastēs, automātiski piedalās izlozē par galveno balvu - Karcher firmas putekļu sūcēju.

Atgādinām, ka ZAAO bez maksas savāc neizjauktu nolietoto sadzīves elektrotehniku arī pēc telefoniska vai rakstiska pieteikuma, izbraucot uz mājām. Nolietotas elektrotehnikas savākšanu var pieteikt pa tālruni 642 81250 vai mob.tālr. 26132288, kā arī sūtot e-pastu ar pieteikumu uz zaao@zaao.lv. Personas, kas izmanto šo pakalpojumu, konkrētajā akcijā nepiedalās.


Informāciju sagatavoja:
Zane Leimane
SIA "ZAAO" sabiedrisko attiecību speciāliste


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv