18.10.2021, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
371, pašlaik vēro: 11.

» SākumlapaTermiņš zālāju nopļaušanai un novākšanai pagarināts līdz 15. septembrim
Šī gada jūlijs un augusta sākums lielā daļā Latvijas ir nesis daudz nokrišņu, kas daļai lauksaimnieku, īpaši lopkopībā iesaistītajiem, ir radījis pamatotas grūtības nopļaut un novākt sienu vai zāles masu lopbarības vajadzībām. Ziņas par siena un skābsiena ieguves grūtībām saņemtas no Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) un arī no pašiem lauksaimniekiem dažādos Latvijas novados, īpaši no lauksaimniekiem Vidzemē un Latgalē.

Šogad, gaidot piemērotus laikapstākļus siena vai skābsiena ieguvei, var rasties situācija, ka daļu zālāju platības nevarēs pagūt nopļaut un novākt līdz 15. augustam. Savukārt 15. augusts ir datums, līdz kuram zālājam jābūt noganītam vai nopļautam un novāktam, ja lauksaimnieks ir pieteicies ES platību maksājumu atbalstam, tai skaitā vienotajam platību maksājumam, zaļināšanas maksājumam, mazo lauksaimnieku shēmas maksājumam, maksājumam par bioloģisko lauksaimniecību, maksājumam par apgabaliem, kuros ir dabas vai citi specifiski ierobežojumi.

Ņemot vērā radušos ārkārtas apstākļus, pēc LOSP un daudzu lauksaimnieku ierosinājuma tiem lauksaimniekiem, kuri izmanto zālājus lopbarības vajadzībām, tiek sniegta iespēja nopļaut un novākt līdz šī gada 15. septembrim tos zālājus, kurus biežo nokrišņu un lielā mitruma dēļ nevarēs nopļaut un novākt līdz 15. augustam.

Jāatzīmē, ka aizsargājamiem zālājiem un bioloģiski daudzveidīgajiem zālājiem attiecīgais datums - 15. septembris - jau paredzēts noteikumos.

Informāciju sagatavoja:
Rūta Rudzīte,
sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: ruta.rudzite@zm.gov.lv© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv