18.10.2021, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
322, pašlaik vēro: 9.

» SākumlapaSamazina aizdevumu procentu likmi lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei

5. jūlijā valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos, kas nosaka atbalsta piešķiršanas kārtību lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei lauksaimniecības produkcijas ražošanai. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai precizētu atbalsta piešķiršanas kārtību.

 
Izvērtējot līdzšinējos atbalsta pasākuma īstenošanas darbības rādītājus, akciju sabiedrība „Attīstības finanšu institūcija Altum” (sabiedrība Altum) aprēķinājusi, ka pastāv iespēja samazināt sabiedrības Altum aizdevumu administrēšanas un riska izmaksu piecenojuma likmes daļu par 0,3 procentiem. Izmaiņas nosacījumos paredz, ka aizdevumam, par kuru iesniegums sabiedrībā Altum iesniegts pēc 2016. gada 1. jūlija, administrēšanas un riska izmaksu piecenojums ir 2,2 procenti sākotnējo 2,5 procentu vietā.

Tāpat izmaiņas atbalsta piešķiršanas kārtībā paredz, ka no 2017. gada 1. aprīļa vairs neiekļaus ieņēmumos no lauksaimniecības produktu ražošanas Eiropas Savienības agrovides un bioloģiskos atbalsta maksājumu. 


Izmaiņas kārtībā stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” interneta vietnē www.vestnesis.lv. Plašāka informācija par grozījumiem Ministru kabineta (MK) 2012. gada 29. maija noteikumos Nr. 381 “Valsts atbalsta piešķiršanas kārtība lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei lauksaimniecības produkcijas ražošanai” pieejama MK interneta vietnē.

Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv