24.10.2021, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
296, pašlaik vēro: 22.

» SākumlapaIeskandināti Saulgrieži Pārgaujas novadā

Saule uzkāpusi visaugstāk debesīs un klāt ir vasaras Saulgrieži. Dienas sasniegusi maksimālo garumu, daba ir pilnbriedā.

Ielīgošana Raiskuma pagasta pārvaldē

Jau pirms daudziem, daudziem gadiem tika aizsākta tradīcija ieskandināt Saulgriežus Straupes un Stalbes pagastā. Saulgriežos mēs, Straupes kora dziedātāji no Straupes un Stalbes, pinām ziedu vainagus, tērpāmies tautas tērpos un devāmies apraudzīt pagasta Jāņus. Tad, kad Straupes pagastā ciemojās kultūras darbinieki no Nīderlandes, aicinājām līdzi arī viesus.

Grieta Grosberga

Tradīcija cauri gadiem ir turpināta, un arī šogad 20. jūnijā mazs, ņiprs līgotāju pulciņš, Lēdurgas muzikanta Vilhelma pavadīts, teica dziesmas, kas piedien, dodoties uz līgošanu, dziesmas, kas skandējamas pie Jāņa tēva vārtiem, un dziesmas, kas dziedamas sētas ļaudīm un daudzinot Jāņa tēvu un Jāņa māti. Kad daiļi padziedāts, tad nopelnīts siers un alus. Kā ieraksts, neizpalika arī apdziedāšanās un dažādi senču ticējumi.


Ielīgošana Raiskuma pagasta pārvaldē

Vasaras Saulgrieži un Līgo svētki – skaisti svētki, kādi ir latviešiem! Jāņa bērni sētā nes svētību un novēl pārticību turpmākajiem saimniekošanas gadiem. Vēlētos, lai jaunā paaudze vairāk pārņem senču skaistās tradīcijas!


Sadziedāšanās Raiskuma pagasta pārvaldē
a
Šajos vasaras Saulgriežos pateicamies Pārgaujas novada domei par transportu, jo svētkus varējām ieskandināt Straupē, Plācī, Stalbē un Raiskumā. Tikām laipni sagaidīti, cienāti ar sieru un kvasu, un kopā sadziedājāmies un smēlāmies pļavas zāļu un Saulgriežu enerģiju.

Priecīgus līgo visiem novada ļaudīm!
Grieta Grosberga© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv