21.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
101, pašlaik vēro: 8.

» SākumlapaPārgaujas novada delegācijas atskats uz 36. Starptautiskajām Hanzas dienām Bergenā

2016. gadā no 9. līdz 12. jūnijam norisinājās jau 36. Starptautiskās Hanzas dienas. Šajā gadā viesus uzņēma Hanzas pilsēta Bergena (Norvēģija). Pārgaujas novada pašvaldību pārstāvēja tūrisma organizatore Rudīte Vasile, kultūras pasākumu organizatore Solveiga Ruska, kultūras pasākumu vadītāja Madara Gasiņa un sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste Elīna Astahovska. Kultūras programmu Hanzas dienās sniedza Straupes pagasta jauktais koris un deju kolektīva “Idumeja” pārstāvji.

Prezentācijas teltī savus darbus izrādīja un aicināja iegādāties Straupes lauku labuma tirdziņa pārstāvji: “Dabasspēks” saimnieki Inese un Aivis Manguļi piedāvāja kaņepju, ķiploku un pelēko zirņu gardumus, Reinis Lācis – koka paplātes, Jānis Balodis no SIA “Rebeka” – māla izstrādājumus, savukārt Daina Avota – etnogrāfiskus adījumus un lina galdsegas.

Tirdziņa pārstāvji trīs dienas aktīvi tirgoja savu preci un apmeklētājus iepazīstināja ar Pārgaujas novada labumiem, pašvaldības pārstāvji piedalījās Hanzas tūrisma seminārā  un Jaunās Hanzas savienības dalībnieku sapulcē, lai uzzinātu aktuālāko informāciju no sadarbības partneriem un veicinātu ciešāku sadarbību. Turpretī kora un deju kolektīva pārstāvji iepazina Hanzas dienu tirdziņu, pilsētu un gatavojās savai uzstāšanās reizei. Sestdien Straupes pagasta jauktais koris sniedza aptuveni 30 minūšu koncertu Bergenas vecpilsētas centrā Bryggestredet. Savukārt svētdien īpašā, emocionāli spilgtā koncertā kopā ar Bergenas latviešu kori un Bergenas mūzikas skolas audzēkņu orķestri koris nodziedāja „Pūt, vējiņi” un „Tumša nakte, zaļa zāle”, bet „Idumejas” dejotāji papildināja Bergenas deju kolektīvu „Pērkoņkalns” un „Bergausis” sniegumu. Šis koncerts notika uz galvenās pasākuma skatuves. Hanzas dienas noslēdzās svētdienas pēcpusdienā ar svētku gājienu, kurā piedalījās visi dalībnieki – tas bija krāšņs un ievērojams. Skatītāju bija daudz.

Uz pasākumiem visi bijām ģērbušies tautastērpos, tādēļ uzmanība no klātesošajiem bija liela, daudzi vēlējās uzņemt fotogrāfijas, jo ļoti novērtēja Latvijas tautastērpu skaistumu un unikalitāti. Tādā veidā par Latviju un Pārgaujas novadu uzzināja ne tikai norvēģi, bet arī japāņi, ķīnieši, vācieši, spāņi, amerikāņi u.c., jo nepārtraukti mūs fotografēja un tika jautāts, no kurienes mēs esam.

Ieguvums apmeklēt Starptautiskās Hanzas dienas ir visiem – pašvaldības pārstāvji var satikties ar sadarbības partneriem un pārrunāt aktuālākos jautājumus, pašdarbību kolektīvi var parādīt sevi plašākai auditorijai un ciešāk saliedēties kā kolektīvs, tirdziņu pārstāvji var apgūt jaunus tirgus.

Inese Mangule secināja, ka norvēģiem garšu kārpiņas ne tik ļoti pieņem dilles un kaņepes, bet priecājas par iegūto pieredzi un redz jaunus attīstības ceļus savai produkcijai. Arī Reinis Lācis apgalvo, ka piedalīšanās Hanzas dienās ir interesanta un vērtīga – ir iespējams ne tikai pārdot savu produkciju, bet arī aplūkot jaunas zemes.

Lai apvienotu patīkamo un lietderīgo, ceļā uz mājām apciemojām Spidebergas pašvaldību, ar kuru sadarbība notiek jau kopš 1991. gada. Mūsu uzņemšana bija draudzīga un laipna, mēs jutām, ka mēs tiekam gaidīti, kā arī to, ka sastaptajiem cilvēkiem tiešām interesē Latvijas attīstība un mūsu pašvaldību sadarbība, īpaši bērnu un jauniešu socializācijas jomā. Spidebergas pārstāvji apliecināja, ka ir jūtami redzama Pārgaujas novada un visas Latvijas attīstība. Ja kādreiz norvēģi bija tie, kas māca, tad šobrīd ir tā, ka viņiem ir ko mācīties no latviešiem. Tieši tādēļ oktobrī delegācija no Norvēģijas Ostfoldas reģiona brauks uz Latviju, lai mācītos, kā savu uzņēmējdarbību attīsta mūsu mājražotāji.

Visi brauciena dalībnieki kā viens ir priecīgi, ka viņiem bija iespēja būt Bergenā, un liela daļa jau gatavojas nākamajām Starptautiskajām Hanzas dienām. 2017. gadā 37. Starptautiskās Hanzas dienas būs Kampenā (Nīderlandē), bet 2021. gadā – Rīgā.

Lai gūtu dziļāku priekšstatu par braucienu, aicinām ielūkoties fotogalerijā, kā arī sekojiet līdzi aktualitātēm Facebook “Explore Hansa”.

Elīna Astahovska,
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv