20.10.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
208, pašlaik vēro: 14.

» SākumlapaGatavojamies izstādei „Krēsls: senais un mūsdienīgais”

Pagājušajā vasarā Pārgaujas novada pārstāvji viesojās Jaunpiebalgas novada domes rīkotajā izstādē – gadatirgū „Izvēlies Piebalgu!”, kur tika daudz runāts par tādu amatnieku prasmes apliecinājumu kā krēsls. Jā, Piebalgā ir senas krēslu gatavošanas tradīcijas, taču, kā izrādījās, mūsu novadā tās ir tikpat nozīmīgas. Lielā godā joprojām tiek turēti Strīķu gala krēslinieku gatavotie krēsli 20. gadsimta sākumā. Tolaik slavenie meistari gada laikā izvirpoja un meldriem apvija ap 12 tūkstošiem sēžamo, ko veda pārdot gan uz tuvām un tālākām valstīm. 

Kāds izskatījies šis savulaik tik pieprasītais strīķēniešu gatavotais krēsls? Kas ir tā lielākā vērtība? Kāpēc tas šķitis daudziem tik ērts? Kādi ir tie krēsli, kurus no vecāku un vecvecāku laikiem glabājam savas mājas bēniņos, jo tie mums joprojām šķiet vērtīgi? Un kādus krēslus tagad gatavo mūsu novada meistari?

Aicinām atbildes meklēt kopīgi, radot skaistu krēslu izstādi, kas būtu skatāma visiem novada svētku dalībniekiem un viesiem!


Pārgaujas novada pārstāvji viesojās Jaunpiebalgas novada domes rīkotajā izstādē – gadatirgū „Izvēlies Piebalgu!”

Izstāde tiks atklāta 15. jūlija pievakarē Mazstraupes pilī (Straupes pamatskolā). Savu īpašo, saglabāto krēslu atvest aicināts ikviens novada iedzīvotājs līdz 5. jūlijam. Savukārt vietējie meistari un ražotāji tiek lūgti iepazīstināt ar pašu gatavotajiem darbiem. Jo vairāk krēslu apkoposim vienkopus, jo interesantāka būs izstāde.

Varam pačukstēt, ka pirmais izstādes eksponāts mums jau ir – tas ir labi saglabāts Strīķu gala meistaru gatavotais krēsls, ko pašvaldībai tālākai glabāšanai uzticējis Straupes pagasta „Jātnieku” māju saimnieks Juris Miotla.

Ja Jums ir šāds krēsls, un vēlieties to eksponēt, lūdzu, zvaniet kultūras pasākumu organizatorei Solveigai Ruskai (tālr. 26234766) vai tūrisma organizatorei Rudīte Vasilei (tālr. 29464946).

Rudīte Vasile,
Tūrisma organizatore
Attīstības plānošanas nodaļa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv